Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan érdemes garázst építtetni?

Hogyan érdemes garázst építtetni?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy házat, ahol a garázs közvetlen a ház mellett van közös tetővel. Elég ramaty állapotú, az alap jön fel mint a homok és a födéme is meg van sülyedve, a falak repedeznek (nem csak a vakolat)

Ezt terveztem elbontani és építtetni egy teljesen újat, csak nem tudom hogy a jelenlegi helyére kerüljön a házzal egybeépítve (tetővsere úgyis lesz majd) vagy külön máshova (hely lenne neki). A különálló akár fából is megoldható lenne és gondolom olcsóbb is (2 autó és egy kisebb műhely rész). Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás?


2018. nov. 22. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
fából beállót szoktak csak csinálni, annak meg szerintem semmi értelme.
2018. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Könnyű szerkezetesre gondoltam. Kívül osb lap és szigetelés, belül szigetelés és gipszkarton.
2018. nov. 22. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Bontás, beton fel, új beton a helyére, de normálisan (szezonjában majd), aztán rendelsz egy mobilgarázst garanciával, beépítéssel 130-800 közt.
2018. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha külön építesz garázst, és nem a régi helyére, azt engedélyeztetni kell (akkor is ha osb). Amúgy meg ha lebontod és nem lesz a helyén, ott helyreállítási munka, ez így már sok pluszkiadás lenne.
2018. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod magad szerelni a kocsit /kocsikat/ akkor teljesen felesleges garázst építeni. Bőven elég két autónak 5,5x5,5 m "beálló". Beton alap sem kell, murva vagy gyeprács is megteszi. Csak az oszlopokat kell betonozni.

[link]


Ha ragaszkodsz a szerelőműhelyhez, akkor 40x40 mm zártszelvény váz és 5 cm szendvicspanel. Ettől olcsóbbat nem tudok. OSB és gipszkarton nem bírja sokáig odakint (időjárás, kártevők)

2018. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van cementkötésű is, az vakolva bírja. A fal azért sokat tud tenni jegesedés meg párásodás ellen, főleg ha sima ügy ráfűteni kicsit. Bírják persze a kocsik a ridegtartást, de amikor csak ritkán van benne részük, azt nagyon meghálálják pár év alatt.
2018. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!