Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a kereskedő beleegyezik,...

Ha a kereskedő beleegyezik, hogy elvigyem átvizsgálásra a kocsit, akkor van egyáltalán értelme átvizsgáltatni?

Figyelt kérdés

Mert ugye ez is időkiesés a kereskedőnek, egy embere kiesik a munkából egy órát vagy többet, amíg kíséri kocsit, vagyis ha tudja, hogy van olyan komoly hibája (korábbi törés, akármi), ami kibukna az átvizsgáláson, akkor vélhetően nem egyezne bele, mert ez felesleges időfecsérlés neki is plusz kiesett munkaerő.


Ezek alapján, ha először megmondom a kereskedőnek, hogy nem veszem meg, ha rozsdás alulról, törött, stb. és utána kérdezem meg, hogy elvihetem-e átvizsgáltatni, és belemegy, akkor jogosan lehet feltételezni, hogy nem titkol el ilyesmit, különben nem menne bele az átvizsgálásba, nemde?



2020. szept. 12. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon nem bukhat, hogy kiderül valami rejtett hiba, max nem veszed meg ő meg kapott egy ingyen átvizsgálást.
2020. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az időt mindenképpen bukja, általában mondják is, hogy szóljunk előre, mikor megyünk, mert rengeteg munkájuk van, és nincs elég emberük, hogy nélkülözni tudják.


Szóval ez azt sugallja nekem, hogy nekik is nagyobb hercehurca egy ember kiesése, és pusztán egy ingyen átvizsgálásért nem játszanák el a dolgot egy olyan autóval, amiről tudják, hogy el fog bukni a vizsgálaton.

2020. szept. 12. 07:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ő maguk sem ismerik az összes autót ami náluk van. Amit beszámítanak, arról kb fingja nincs milyen állapotban van. Persze azon belül, hogy valamennyire át nézte
2020. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Velem történt: pesti kereskedővel megbeszéltem, hogy elviszem az autót átvizsgálásra, beleegyezett. Felemelték, és látszott, hogy az alvázvédőt rákenték a rozsdára. Nem vettem meg.
2020. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem mondtad előtte, hogy akkor nem veszed meg, ha rozsdás, és azt gondolta, hogy esetleg így is el fogod vinni, mert nem zavar az átkenés.


Ha az ember előre mondja, hogy rozsda, törés, stb. esetén nem veszi meg, és utána kérdezi meg, hogy elviheti-e átvizsgáltatni, akkor esélyesebb, hogy nemet mond, ha ilyen gond van, mert tudja, hogy úgyis kibukik.

2020. szept. 12. 18:37
 6/11 A kérdező kommentje:
#3: olyan esetre gondoltam, amiről #4 írt, hogy a kereskedő varázsol valamit az autóval, pl. rozsdát leken, hogy eladja. Ilyenkor ha előre szólsz, hogy nem veszed meg rozsdásan, akkor az átvizsgálást felhozva valószínűleg nem fogja erőltetni a dolgot, mert ő se ellensége a saját idejének.
2020. szept. 12. 19:01
 7/11 anonim ***** válasza:

ugyanmár, pont leszarja. ahogy az első írja, maximum nem te veszed meg, hanem majd a következő, neki semmibe nem kerül.


ahogy a 3-as is írja, vásárláskor felületesen átnézik, és adnak egy elég nyomott árajánlatot...tudja nagyon jól, hogy 10-ből 9 ember kilómétert vesz, nem állapotot, úgyis elkel.


még egy jót nevet is rajtad, hogy kifizetsz 10-12ezret egy állapotfelmérésre azért, hogy aztán ne vegyél autót, jól kib_sztál vele, nem az elvesztegetett idejét sajnálja.

2020. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam, több kereskedő is mondta nekem, hogy előre kell egyeztetni, hogy elvigyük a kocsit, mert sok munkájuk van, és nincs szabad emberük. Az állapotfelmérésre el kell jönni egy emberének, és ott kell ácsorognia, amíg végigmegy a dolog.


A kereskedők nem abból élnek meg, hogy viccből elküldik az embereket egy értelmetlen átvizsgálásra, és hogy egy fizetett emberük kiessen a munkából emiatt 1-2 órára. Akkor inkább megmondja, hogy ne erőltessük, és megvár egy balekot, aki majd átvizsgálás nélkül ránézésre megveszi.

2020. szept. 12. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:
de a kérdésedhez nem releváns az a több kereskedő...a simliseket ki lehet szűrni, de ez nem jelenti azt, hogy aki rögtön beleegyezik, akkor az azért teszi, mert nincs takargatni valója, hanem egyszerűen csak fogalma sincs az adott autó részletes állapotáról. attól még kiderülhet az, hogy ebbe-abba bele lehet kötni, maximum ő is meglepődik rajta és sose fogod megtudni, hogy tudott-e róla valójában vagy tényleg nem.
2020. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

" hanem egyszerűen csak fogalma sincs az adott autó részletes állapotáról."


Ilyen persze lehet. Én arról beszéltem, amikor a kereskedő maga trükközik, pl. lekeni a rozsdát, ahogy a négyes mondta, vagyis tudja, hogy van baj a kocsival. Ilyen esetben, ha előre mondom, hogy biztosan nem veszem meg rozsdásan, és elvihetem-e átvizsgálni, akkor esélyesen azt fogja mondani, hogy inkább ne, mert nem a felesleges körökből él.


Szóval a szándékos trükközést, ami egy átvizsgálásnál kibukik, elég jól kivédheti, ha előre közli az ember, hogy biztosan nem veszi meg, ha kibukik valami komolyabb baj, mert akkor a trükköző kereskedőnek is van jobb dolga, pl. hogy várjon egy balekra inkább.

2020. szept. 12. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!