Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négyévszakos gumit, vagy csak...

Négyévszakos gumit, vagy csak külön télit és nyárit vegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat megyek az autóval, napi szinten akár 100-150km-t, vagy valamivel többet. Tehát 3 hónap alatt szokott össze jönni a 15 ezer km. Télen is elmegyek a világ végére is. Hajlandó lennék nagyobb márkára is beruházni, ha úgy jobban megéri. Jöhetnek típusok is kommentben. Mik a tapasztalatok? Melyiket éri meg?

2020. szept. 12. 15:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és az autóm kis teljesítményű.
2020. szept. 12. 15:09
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen felhasznalasra tuti ne vegyel negyevszakost, mert rettento gyorsan kopik. Nalad biztosan nem eloregedni fog a gumi, hanem elkopni, a negyevszakos a keves futashoz es a minel kevesebb szerelesi macerahoz lett kitalalva.
2020. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
63%

A nagyévszakos gumi nyáron gyorsabban kopik, emellett nagyobba "kúszása" mint a normál nyári guminak. Télen gyengébb a tapadása, mint a téli guminak.

Ha 3 hónap alatt 15 ezret mész, akkor ez éves szinten 60 ezer, ennél már érdemes beruházni téli és nyári gumikra.

2020. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat.
2020. szept. 12. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Évi 60.000 km-re szerintem nem kérdés a külön téli-nyári szett. Így is pár év alatt le fogod koptatni.

Ha ez segítség nekem most a téli szettem Continental WinterContact TS860, a nyári Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Egyikkel sincs bajon, tudom ajánlani ezeket a típusokat. Ja, az én autóm sem túl nagy teljesítményű, csak 101 lóerős és már nem is fiatal. Futásteljesítményben a felét se megyek annak amit te.

2020. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Michlein Cross Climate. Tuttii.

Nyári mintázat. Télen ( ami már szinte nincs is ) elmegy. Hegyen lakom nincs vele gond. A korábbi nem prémium 4 évszakosom nyáron xar volt. Forró aszfalton nagy fékezésnél alig lassult, csak az ABS dolgozott. Ez megáll mint a cövek.

2020. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6 Folyt.

Semmi kedvem tárolással cserével foglalkozni. (Korábban csináltam) A cserélgetés Életveszélyes. Nem egyszer jött meglepetés amikor fenn volt a nyári és reggel fékeztem lefagyott nedves úton. Egész évet tekintve egy PRÉMIUM 4 évszakos biztonságosabb.

2020. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

És te reggel miért fékeztél a lefagyott nedves úton nyári gumival? Nyáron nincs lefagyott út reggel, tehát te télen a fent hagyott nyáriakkal csináltad ezt, okos ember vagy, gratulálok hozzá!!


Kérdező, ilyen futásnál jobb a nyári-téli szett, mint a 4 évszakos. Én nyáriba Vredestein SportTrac 5 gumit használok, kegyetlen jó gumi, az eddigi legjobb amit használtam (előtte volt Michelin, Pirelli és GoodYear, de ez a mostani jobb tőlük). Télibe Bridgestone Blizzak LM005-ös. Nem drága gumik, és nagyon jók.

2020. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
8-as! vezettél már autót májusban vagy októberben? Esetleg kizárólag nyáron és télen?
2020. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen vezettem, 18 éves korom óta vezetek hivatás szerűen, 39 éve, személygépkocsit, kisteherautót, mikrobuszt, teherautót, kamiont és buszt. Mikor mit, mikor melyikkel kell mennem.
2020. szept. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!