Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni osszekotni ezeket vezetesnel?

Figyelt kérdés

3 oram ment le eddig, igyekszem azt csinalni amit az oktato mond de nem mindig sikerul, ertem amit mond, figyelek.. Nem fulladok le, nem nezek a valtora mikor sebesseget valtok, de nem latom, erzem terben az autot, valamiert mindig pl beljebb megyek a felezovonal fele vagy jobban le, kanyarnal is van hogy nagyobb ivben sikerul van hogy kisebben.. Igyekszem nezni a tukroket de akkor megint kicsitt arrebb megyek az uton.. Nem tudom olyan soknak tunik meg hogy annyi mindenre figyelni egyszerre, ezt meglehet tanulni mind? Vagy masnak ezek mennek? Nem felek amugy vezetesnel, mondtak ne legyek turelmetlen ne adjam fel, mondta az oktatom menni fog ez nehogy abba hagyjam..

Szoval vannak otletek, tippek, praktikak ki hogy tanulta, vagy erezte terben az autot? Hogy a savomban maradhassak vagy tolatas parkolasnal?



2020. szept. 12. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Rutin, egyik nap jobban fog menni a masik nap szarabbul, de ne add fel.. Lejet nem 30 csak 60 ora utan lesz jogsid, nem baj. Marmint ha van annyi penzed 😁
2020. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezekre sajnos nincs más orvosság, meg kell szokni, bele kell jönni. De én például parkolásnál megfigyeltem, hogy a kocsim jobb oldal körülbelül oda esik, ahogy az utat látom az ablaktörlő csatlakozójánál, így kezdetben be tudtam célozni a padkát jó közelre.
2020. szept. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerencsés vagy, ha csak a térbeli elhelyezkedéssel van gondod. Én nekem tökéletes volt az úttartás, a tükörhasználat, a váltás hogy odanéztem volna. Éppen csak az volt a gond hogy mindig lefulladtam. Pedig 20 órát levezettem kül- és belterületen.
2020. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Idővel belejössz. Rutinpályán nem voltál gondolom. Ez az új rendszer átka.
2020. szept. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat vársz. Még éppen csak beszálltál az autóba, ne akarj mindent tökéletesre fejleszteni az első pár alkalommal.


Én úgy szoktam, hogy ha nem vagyok biztos benne, hogy hol jár az autó jobb széle, akkor belenézek a jobb tükörbe és korrigálok, ha szükséges. Miután megszokod az autó méreteit, azt fogod tapasztalni, hogy erre a korrigálásra nincsen szükség.


Azt nem tudom miért térsz el az egyenestől, ha belenézel egy tükörbe, hacsak az út nem kanyarog közben... Azzal gondolom tisztában vagy, hogy elméleti szinten automatikusan arra kormányzol, amerre nézel, tehát az úton tartás mindössze annyi, hogy messzire előrenézel és arra is fogsz menni. Az hiba, ha az autó orránál lévő utat figyeled, ez szokott dezorientációt okozni kezdőknél.

2020. szept. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze hogy tisztaban vagyok vele, es egyertelmu az is hogy arra tekerem a kormanyt amerre nezek.. Es engem is zavar hogy nem volt rutinpalya, elso oran egy kihakt uton mentem 2kort.. Masodik oran bemelegitesnel ott kezdtem megint, majd be a varosba.. Aztan egy parkoloba mentunk ahol kb 2 auto volt, es ott eleg nagy hely volt, igy szlalomoznom kellett, a fehér szaggatott vonalakat erinteni, utana a kozoket, majd hatramenetben ugyanez, az pocsekul ment, azt se tudtam hol a kocsi kereke hol kezdem erinteni, hiaba ertettem, szlalomoztam de hogy mit erintettem es mit nem passzolok, jatszanom kellett a kuplunggal fekkel kozben es azzal hogy lassan csinaljam.. Aztan megint vissza a városba.. Marmadik alkalom is a varos, korforgoztunk, es ertem en hogy tul sokat varok magamtol, de lement 6 oram a 30-bol, mostantol minden heten megyek 3 alkalommal..
2020. szept. 13. 07:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyelj a 30 ora csak kacsa.. keves ember mehet vizsgazni 30 oraval ink 50 vagy meg tobb
2020. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2020. szept. 13. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!