Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újabb kisautó vagy régebbi...

Újabb kisautó vagy régebbi nagyobb a jobb választás, ha a méret nem számít?

Figyelt kérdés

Nekem egy elég egy kisebb autó is, mert nagyrészt egyedül használnám, de felmerült bennem, hogy ugyanezért a pénzért vehetnék egy régebbi közepeset.


Ha méretileg a kicsi is elég, akkor mit érdemes inkább figyelembe venni: pl. újabb, 5 éves kisautó esetén az újabb modellben inkább megtalálható a modern technológia, míg a 10 éves közepesben nagyobb lehet a komfort, a biztonság is esetleg, nagyobb teljesítmény, stb. viszont elavultabb a tech.


pl. 5 éves Fiesta, vagy 10 éves Focus? 5 éves i20 vagy 10 éves i30/Ceed? De lehet persze márkák közt is átjárás, úgy s lehetne kérdezni. Pl. Mazda2 vagy Honda Civic? Melyik kategória felé lenne érdemes tendálni?


Csak jól karbantartott autókra gondolok, szóval nem olyan válaszokat várok, hogy "egy jól karbantartott 10 éves lehet jobb, mint egy elhanyagolt 5 éves". Ezt tudom, ezért csak jól karbantartottakra vonatkozik a kérdés.



2020. szept. 13. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Keret?
2020. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem konkrét autóra gondoltam a kérdést, hanem általánosságban (régebbi nagy vagy újabb kicsi), de 2,5 millióig gondoltam elmenni +/-


Ekörül nézegetek.

2020. szept. 13. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Újabb kicsi.
2020. szept. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van 2,5 misid kocsira, akkor vegyél egy teljesen új kisautót

3 misiért alapfelszereltséggel kapsz egy picantot, aygot. Sőt, ha nem válogatsz, akkor 3,2 misiért egy készleten lévő magasabb felszereltséget is vihetsz

2020. szept. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A legkisebb kategória (Picanto, stb.) inkább városba való. Városban lenne nagyrészt használva, de olyan autót szeretnék, ami alkalomadtán az autópályán is elmegy, és ezek a picik nem igazán odavalók.


Ezért néztem eggyel nagyobb fokozatot kisautóban (Fiesta, i20, stb.), de ugye itt jön a kérdésben feltett dilemma, hogy ilyen 5 éves szubkompaktot nézzek, vagy inkább 10 év körüli kompaktot (Focus, Ceed , stb.)

2020. szept. 13. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Picantom van, csak az elmúlt 2 hónapban 4000 km-t tettem meg vele pályán
2020. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És milyen volt a vezetési élmény? Mert olyanokat írnak, hog pl. a szélzaj meg a gumizaj zavaró:


"However, out on the open road the Picanto starts to feel a little out of its depth, with no feel through the steering and a fidgety ride. Add in a lot of wind and tyre noise on the motorway and it’s hard not to conclude that newer rivals such as the Seat Mii, Skoda Citigo and Volkswagen Up are better all-rounders."

2020. szept. 13. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Szar, mert utálok pályán vezetni, mivel szarrá unom magam, meg az m1 egy kalap fos Győr környékén, de erről nem a kocsi tehet.


A gyári nyári gumi viszont egy fos, főleg 120-130 körül, de a télivel az se nagyon tűnt fel, hogy 150-nel mentem (m3 tipitopi szakaszán) csak amikor a gpsre ránéztem. Nem tök csendes a kocsi belül, de messze nem elviselhetetlenül hangos. 25k van a kocsiban 1,5 év alatt, annak fele pálya, ha neked alkalmi autópályázásra kell kocsi, akkor kibírod, hogy nem egy 12 misis BMW hangszigetelése van benne.

Meg nyílván az úttartása sem olyan, mint egy batár nagy kocsinak, mivel keskeny, de magas a kocsi, de ez minden pici autónál így van.


Csomagtartó mondjuk, kb mintha nem is lenne viszont az ülése egy álom, nincs az a pozíció, amiben kényelmetlen lenne

2020. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem mégy vele hosszabb utakat, bőven megteszi egy kis autó is. Akár egy mini is.
2020. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!