Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri most Chevrolet-et...

Megéri most Chevrolet-et vásárolni? Akinek van tudna véleményt mondani róla?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állunk. Néztünk sok autót és a chevy-közül sok típus tetszett. Tudjuk, hogy asszem 2016ban kivonultak Európából, szerintetek így is megéri ilyen autót venni? Azokat kérdezem akiknek Chevy-jük van. Mennyire beszerezhetők az alkatrészek illetve mennyire drága? Problémásabb így a szervizelés hogy nincsen már Euróban a cég? Van valami típusba amire oda kell figyelni vásárláskor?

Olyan autót keresünk ami benzines, egyeterű vagy kombi, és 20 évesnél lehetőleg nem régebbi. A lényeg hogy megbízható legyen és lehessen bele pakolni rendesen.

Akinek van ilyen autója légyszi irja meg, hogy milyen típus és mik a tapasztalatok?

Akinek nem chevy-je van, de olyan amit mi keresünk légyszi írjátok, hogy milyen vagy hogy ti mit ajánlanátok.

Francia autót nem szeretnénk venni mert most buktunk be egy Renault-t. Megvettük egy hónapig ment aztán egyszer megállt. Sok pénz ment el rá, több szerelő is tanácstalanul adta vissza úgyhogy bontásra lett ítélve. Így eléggé elvesztettük a bizalmunkat a franciák felé. (persze bármelyik autónál bele lehet lépni ilyen hibába) És nagyon kétségbeesetten tanácstalanok vagyunk. Nagyon szépen köszönöm előre is ha tudtok segíteni/tanácsot adni/tapasztalatokat írni.



2020. szept. 15. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem írsz összeget, amit autóvásárlásra tudsz szánni, de ha 20 év körüli kocsit keresel, akkor nem a márka fogja meghatározni a megbízhatóságot. Benzinmotort javaslok feltöltés nélkül, bár 15-20 éve még nem is voltak annyira elterjedve a turbók. Az, még ha el is romlik, nem csillagászati összeg lesz a javítás. A Daewoo/Chevrolet egyszerű, igénytelen szerkezet, presztizse nulla, ezért az alacsony ár. Egy megkímélt Tacuma vagy Lacetti akár jó választás is lehet, de talán jobb választás lenne egy elterjedtebb modell. Opel Astra, Ford Focus, Toyota Corolla, Skoda Octavia, vagy akár egy Peugeot 307. Vannak kisebb kombik is, a Skoda Fabia, és a Peugeot 206. Vásárlás előtt érdemes átvizsgáltatni az autót, hogy nagyjából egyben van-e.
2020. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Nekem volt 3 chevym, mind 1 éven belül. Alkatrész ellátásban nem volt problémám, a szerelőm, és én is hozzájutottam mindenhez viszon nem egy közép ár kategória hanem felette. Fiatal korszakomban a második autót teljes mértékben felújítattam, és sikerült eladni. Na de a 3.chevy ott döntöttem el hogy soha többet. Chevrolet Cruze 2014 kiadású első tulaj voltam, szalonbol vettem. A 3. utam a szervizbe vezetett motorhibával. Még szerencse hogy garanciás volt. Soha többet nem veszek chevyt.

Most egy Audi a4 van 1.9 TDi AFN 110 lóerő bőven elég és eddig költségmentes. 380.xxx el vettem, most van benne 460.xxx eddig 2 lengőkar csere meg hát a kerékcsapágyak, fékek. Semmi egetverő összeg.

2020. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De az érdekes hogy a Cliot nem tudták megjavitani, amikor az egy borzasztó egyszerű technika.

Ott inkáb a szerelőkkel volt a baj, ha nem értettek hozzá.

2020. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ 1 és 2

#1 kb olyan 7-800 amit rá

tudunk szánni. Amiket írtál azokon mi is gondolkoztunk. Nem feltétlen akarunk 20 éves autót de most nem igazán állunk úgy anyagilag, hogy valami szuper autót vegyünk sajnos. Skoda Fabia van még ami nagyon esélyes lenne nállunk. Esetleg van valami tapasztalatod?


#2 az első 2 chevy-d melyik típus volt?


#3 nem írtam, hogy clio volt. Nem tudom honnan vetted. Egy 2-es laguna volt 1.8 benzin motorral.

2020. szept. 15. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs én irtam rosszul, de a Lagunát is meglehet javitani bármi baja van.
2020. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt így látatlanban megállapítottad, de a kérdés nem ez volt.
2020. szept. 15. 16:00
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
72%

En menekülnék,főleg ezektől a régebbi chevroletektől főleg azoktol amik esetleg még daewoo néven futnak.

Évtizedes opeltől levetlett technikát alkalmaznak,az összes benzines motorjukról elmondható,hogy nem mennek cserébe mindegyik fogyasztábajnok,olyan igénytelen műanyag belső tereik vannak,hogy azt már a kínai autógyártas sem engedi meg magának évek óta,ráadásul üzbegisztánban vasvillával lapátolják őket össze.

Nem véletlenül olyan olcsok a fiatalabb darabok sem......a piac bearazza őket.

2020. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm. Lemondtunk már róla azok alapján amit mondtatok. Meg máshol is találtunk aggasztó véleményeket. Köszönöm mindenkinek a választ!
2020. szept. 15. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!