Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van bármilyen jó vagy rossz...

Van bármilyen jó vagy rossz tapasztalat a kínai Androidos fejegységekkel?

Figyelt kérdés

Általános felhasználásra (tehát nem audiofil szinten) keresgéltem 2 dines touch screen-es fejegységeket amik megbízhatóak(!) és sok-sok funkcióval rendelkeznek (navigáció, tolatókamera kompatibilitás, bluetooth, stb.). Így találtam rá a kínai csoda fejegységekre amiket azért fenntartással kezelek. Viszont aliexpress-en a Junsun gyártmányairól nagyon jók a visszajelzések.

Alapvetően én a kínai cuccoktól és az Androidtól is tartok kicsit, de érdekel, hogy mi az általános állásofoglalás ezzel kapcsolatban.



2020. szept. 16. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:

a kínai "cuccokat" a NASA is használja, a Sony kínában gyártat más, világhírű cégekkel együtt.

A kínaiak mindenben verhetetlenek...amire rájöttem, hogy miért vélekedünk úgy, hogy ami kínai az sz.r, sok mindennel befürödtem. Aztán kiderült,(személyes tapasztalat) hogy a kínai gyártó olyan minőségben állítja elő a terméket, amilyent kér a megrendelő(és amennyit hajlandó fizetni)...


Ma már ami nem kínai gyártmány , az hamis.. Az android a legkeresettebb, bevált op.r.

2020. szept. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már többet próbáltam, nem volt velük jó tapasztalatom. Az egyik pl. időnként furcsa hangokat adott ki (hangszórón), másik kamerás volt és 1 hónap után tönkre ment a kamera része. Voltak menetrögzítő kameráim is, azok max fél évet bírtak.

Ezek aliexpresses csoda cuccok voltak.


Olyan kínai termék viszont, amit amazon-on vettem (szintén menetrögzítő) két éve jól működik.

Szóval: ha az európai piacon forgalmazzák, akkor jó esélyre minőségi. Ha csak a kínain, akkor nem.

2020. szept. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Igen, tudom, hogy minden kínában készül. Ezzel tisztában vagyok. Viszont nem mindegy, hogy egy nyugati brand készítteti a termékeit szigorú minőségbiztosítási szabályok közepette, vagy egy ízig-vérig kínai márkáról van szó.

Az androiddal meg csak rossz tapasztalataim vannak telefonok terén. Lassul, laggol, akadozik, megbízhatatlan. Ezért váltottam 3 éve iPhone-ra. Emiatt is tartok az androidos fejegységektől.


Második: Köszi a választ. Én is hasonló dolgoktól tartok, de bízom benne, hogy amit kifejezetten nyugatra is értékesítenek, azzal talán nem lesz baj. A márkának amit kinéztem van EU-s raktára Lengyelországban és onnan terítik be a cuccal az EU-t.

2020. szept. 16. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezeknek az olcsó kínai cuccoknak általában nagyon pocsék a hangminősége, ami azt jelenti, hogy nem szépen szólnak (harmatgyenge basszus), és nagyon halkak. Ezekhez általában külön szoktak vanni valamilyen erősítőt is, hogy elfogadható legyen a minősége. Nyilván ezen a legegyszerűbb spórolniuk, hiszen a neten keresztül ezt nem tudod kipróbálni. Androidtól feleslegesen tartasz, ha nem szemeteled tele minden hülyeséggel akkor egy megbízható, stabil, nagytudásó rendszert kapsz. Nem véletlen, hogy a telefonokon (na persze nem a 100e forintos olcsó vackokon) is oda-vissza veri ios-t.


Lényegében a fejegységekre is igaz az, ami minden elektronikai termékre: a pénzednek megfelelő minőséget kapsz. Olcsón ne várj csodát.

2020. szept. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es: Azért érdekelne az az összehasonlítás ahol bármelyik Androidos telefon bármilyen szoftveres paraméter alapján oda-vissza veri az iOS-t. :) Egyáltalán nem olyan fluid, sokkal bugosabb, laggol, az erőforrás felhasználásról ne is beszéljünk. Ami az Android javára írható, az a személyreszabhatóság, jobban és könnyebben bele lehet nyúlni. De pont ettől lesz használhatatlan idővel minden rendszer, mert az appok szétcseszik az egészet. Használtam már prémium Android telót (Samsung flagshipet és OnePlus-t is) és mindegyik csikorgott itt-ott. 3 éve vagyok iPhone felhasználó, de soha nem akadt be a rendszer, soha nem fagyott ki egy app sem és soha nem lépett ki magától semmiből. (OFFTOPIC vége)


A fent említett fejegységben egy MOSFET erősítő van (Junsun V1-es) és nem olcsó, 70ezer pénzbe fáj a 8 magos procis, 4GB RAM-os verzió. Ettől függetlenül tartok tőle. Nem olcsó, csodát sem várok, ne általánosíts. Csak annyit, hogy egy középárkategóriás fejegység hozza a középárkategóriát.

2020. szept. 16. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Mégegyszer mondom: nem a 100e Ft-os kínai Huawei-ról beszélek. Nyilván egy 300-500e Ft-os iPhone jobb lesz egy harmad annyiba kerülő Androidos telefonnál, de egy ugyanolyan ársávban lévő android mindíg veri az ios-t. Számos youtube videó van erről, ahol egymás mellé tesznek egy iphonet és egy highend androidot és összehasonlítják a gyorsaságát, rendszerint az android jön ki győztesen. Az én "olcsó" oneplus telefonom is veri a konkurenciának szánt 10-es ifonyt, pedig fele annyiba került. A gond az, hogy az emberek megveszik az olcsó akciós vackot a telekomnál és azthiszik, hogy az az android experience. Nekem a 4s-nél lett elegem az iphone-ból, 6 éve váltottam androidra és maradok is ennél. Többet tud, olcsóbb, gyorsabb.


Hogyne általánosítanék, hiszen simán csak annyit írtál, hogy 2 DIN-es kínai fejegység. Ezek nagyrésze pocsék, ez tény, és nem a szoftver, hanem a hárdver miatt. Az android egy ingyenes, nyílt forráskódú rendszer, vagyis nem ettől függ a fejegység minősége, hanem a hárdvertől, ugyanis azon lehet spórolni. Úgyhogy ha van is olyan amitől tartanod kell, az pont nem az amit írtál. Az meg, hogy 8 mag és 4 GB RAM semmit nem jelent. Oké, hogy 8 magos, de mekkora az órajel és hány szálon? Oké, hogy 4 GB a RAM mérete, de milyen a típusa és mekkora a sebessége? Erősítőrök meg nem tudok mit mondani, mert nem értek hozzá, de az is szintén tény, hogy ezen szoktak spórolni a kínaiak.

2020. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szép, hogy így kifejted a válaszod, de az enyémet úgy látom nem olvasod el. De akkor idézek magamtól:

"Használtam már prémium Android telót (Samsung flagshipet és OnePlus-t is) és mindegyik csikorgott itt-ott..."


Tehát nyilván én sem várom azt, hogy egy Oppo telefon fluidabb legyen, mint egy random iphone. És igen, én is láttam ilyen videókat, ahol appok indítási sebességében verik androidos telók az iphone-okat, de ez attól függ, hogy mire keresel rá és hogy. 10 ilyen videóra jut 10 olyan, ahol meg a iphone a jobb. Érdekes dolgok ezek. :) De engem nem is az ilyen videók győznek meg, hanem az évek és a használat. De felőlem mindenki azt használ amit akar, csak nem értek veled maradéktalanul egyet. Van előnyös oldala az android platformnak az iOS-szel szemben, de egyik sem az ami nekem fontos.


A fejegységről nem csak annyit írtam, hogy 2 DIN-es kínai fejegység, hanem a kérdésben is ott van a márkája, ami Junsun.

Én pont nem a hardverekben látom a gyengeséget. Már persze ha nem a 16ezer forintos fejegységeket nézzük. De abban sem "hibás" a hardver, egyszerűen csak túl gyenge. Alapvetően a hardver rész az adva van, ugyanazokat a szabványos chipeket használják amiket a nyugati márkák alá építenek be. A hiba pont ott adódik aminek Te az ellekezőjét állítod. A végtelenségig belenyúlnak az amúgy alapból életképes Android oprendszerbe, moddolják, új UI-t csinálnak rá ami tele van rossz linkekkel, duplikációkkal, emiatt kesze-kusza lesz az egész, ideális esetben "csak" 2 féle ikon szettel, de van, hogy 2-3 dizájn is benne van egy UI-ben amitől igazán bóvlinak néz ki és még laggol is. Mobil chipeknél a magok sebessége és a threadek majdnem, hogy mindegy kategóriába tartoznak, ha csak nem gamingre kell valakinek mobil, ezek szinte lényegtelen paraméterek amiket egy youtube vagy spotify lejátszásnál az életben nem veszel észre. Egy fejegységnél is annyi a lényeg, hogy tudjon a háttérben futni a rádió ameddig megy a navigáció. Erre pl. mennyiségileg tök kevés az 1GB RAM, lehet az akármilyen órajelen (prociból ezt viszont még egy ótvar dual core is viszi simán).

2020. szept. 16. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:

"a kérdésben is ott van a márkája, ami Junsun."


Ez egy noname kínai márka, ami semmit jelent, olyan mintha nem is írtad volna. Ne várd el, hogy ezt bárki is ismerje.


"10 ilyen videóra jut 10 olyan, ahol meg a iphone a jobb"


Ez egy elég pocsék arány az iphone-ra nézve, lévén van kb. 10 iphone és van többszáz android. Általánosságban véve az ugyanabban az ársávban lévő android gyorsabb lesz, az olcsóbb de stock anroid szintén gyorsabb lesz, és az épp "hivatalos" Google android is gyorsabb lesz.


"de egyik sem az ami nekem fontos"


Te írtad a sebességet és a gyorsaságot, ami pont nem az iphone előnye az androiddal szemben. Ha pl. azt írod, hogy kamera vagy ecosystem, akkor oké igazad adok neked, de ha a gyorsaság miatt váltottál, akkor egyszerűen csak nem néztél körül elég alaposan.


"Alapvetően a hardver rész az adva van, ugyanazokat a szabványos chipeket használják amiket a nyugati márkák alá építenek be."


Pont, hogy nem. A kínaiak előszeretettel használnak innen-onnan összekukázott, újrahasznosított chipset-eket, amik persze papíron ugyanazok mint a márkás termékekben, de nem lehetsz biztos benne, hogy annak gyári a minősége, lesz-e olyan tartós, ráadásul a chip csak egyetlen eleme egy elektronikai eszköznek. Ha egy noname kínai cucc jelentősen olcsóbb egy ugyanolyan márkás termékhez képest, az nem magyarázható meg csak a "márkáért fizetsz"-el. Kínában nincs meg az minőség-ellenőrzés és fogyasztóvédelem ami itt nyugaton, ezért sok esetben lutri onnan vásárolni. És a hamisított chipset-ekről még nem is volt szó.


"Mobil chipeknél a magok sebessége és a threadek majdnem, hogy mindegy"


Már ne haragudj, de egyáltalán nem mindegy, sőt többek között pont ezektől függ a multitasking. Mennyire képes a fejegység gyorsan váltogatni az appok között, hogyan tud "feléledni" egy app a másik mellett, mennyire lassul be a rendszer, ha egyszerre többminden fut, pl. navigáció mellett más appot is használsz-e. Nagyon nem mindegy, de majd úgyis meglátod.


"moddolják, új UI-t csinálnak rá ami tele van rossz linkekkel, duplikációkkal, emiatt kesze-kusza lesz az egész"


Ez kifejezetten a kínai gyártókra jellemző, akiktől megint te is vettél. Az UI-kkal akarják eladni a terméket, ez a máz, ezzel fedik el a gyenge hárvert, ez a "polír az autón". Ez nem az android hibája, hanem a kínai gyártóé. A Samsung is csinálja persze, de ők legalább trilliócsillió ramot tesznek bele, hogy kompenzálják. Rengeteg olyan gyártó van, aki csak minimálisan nyúl bele és nem szemeteli tele az egészet, max. hozzáigazítja az oprendszert a harverhez (pl. gombokhoz), vagy rosszabb esetben ráteszi a saját bloatware appjait, amiket viszont simán csak letiltasz, vagy root-olod és törlöd.


70 ezer forintot írtál, ami pont, hogy a nagyon olcsó kategóriába esik. Egy androidos fejegység lényegében csak egy tablet kiegészítve azokkal a dolgokkat amik ahhoz kellenek, hogy berakhasd egy autóba. Ami azt jelenti, hogy ennyi pénzből kell kihozniuk egy anroid tabletet az össze többi alkatrésszel eggyüt (sőt, ezen már a mindenféle adó, vám, ÁFA is rajta van, tehát a valóságban sokkal olcsóbb is). Milyen tabletet kapsz 70 ezer forintért? Na amilyen tabletet kapsz ennyiért, annál csak rosszabb fejegység kaphatsz. Gyakorlatilag szó szerint ugyanazt csináltad amit leírtam: vettél valami olcsó, teleszemetelt kínai cuccot és ez alapján fogsz véleményt alkotni.

2020. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!