Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót érdemes...

Milyen első autót érdemes venni 500 ezer Forint alatt?

Figyelt kérdés
Melyik típust ajánljátok első autónak, friss jogsis számára?

2020. szept. 16. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű benzinest ajánlok, ami jó állapotban van. Suzuki Swift, Opel Corsa, Ford Fiesta, Renault Clio...
2020. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennél az árkategóriánál az előélet és az állapot többet számít, mint a típus. Itt a minél egyszerűbb a jobb. B vagy C Corsa, F, G Astra, Esetleg Daewoo Kalos, Renault Twingo, Clio, Suzuki Swift, WagonR, Toyota Corolla "békalámpás", Yaris.


Lényeg: ne az árkategóriába fentről becsúszó teleextrázott, de szétesőfélben lévő nagy bálna legyen, hanem egy minél jellegtelenebb, kisebb presztizsű autó. Persze így "csak" egy valamennyire megbízható, de semmi autó-élmányt nem nyújtó közlekedési eszközöd lesz, mindenféle érzelmi kötődés nélkül, de gopndolom a költséghatékony fenntartás is cél, nem csak az olcsó beszerzés.

2020. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
500 ezer alatt bármelyik típust megveheted, ha a javításokhoz van még legalább 300-400 ezer forintod.
2020. szept. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Opel astra, Suzuki Swift, Daewo Matiz, egyszrű szívóbenzines gépeket, kevés elektronikával.
2020. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Cliom-m volt amit kb 6 eve vettem 500.000 alatt. Azota mar eladtam es joval olcsobbak azok mar mint 500.000.

Nekem bevalt, hasznaltam par evig, 1-2 gond volt vele de semmi komoly.

Nem kell fel millios autora 400 ezret kolteni, ez kamu.

Nezesd meg szerelovel mielott megveszed hogy ne erjen meglepetes.


Clio, Astra, Corsa, Polo, Golf.

2020. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 300-ért vettem egy autót, átvizsgáltattam szerelővel, azt mondta minden oké vele, nyugodtan megvehetem. (Egy legendásan megbízható típus amúgy) Azóta költöttem rá 300 ezret. Ennyit a “nem kell költeni rá annyit”-tal. És még nem vettem rá gumikat, nem javítattam meg az olajfogyasztást, meg hasonlókat.
2020. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Most nemrég vettem egy 2000-es gyártmányú Seat Cordoba 1.6 benzines kombit, kemény 150-ért.

Ezek jellemzően eddigre porrá vannak rohadva, de én kasztnis hegesztőtől vettem meg, családi használatból, kapott törődést ezen a téren.


Azt kell mondanom, meglepően jó autó ennyi pénzért.

Nem mondom, hogy nincs baja, központi zár, kábelezések, néhol a fényezés kívánnak némi mókolást, de ennyi.


Amúgy 500 alatt remek szőrben lévő régi Swiftet kapsz, tökéletes autó, amíg nem csattansz valamivel gyalogtempónál gyorsabban.

2020. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

A swiftet nem ajánlanám,nincs meg az autószerűség benne, ahogy a ticoban sem, bármennyire is megbízhatóak.

400 alatt szerintem már nehéz gazdaságosan üzemeltethető autót kapni. Fölötte érdemes nézegetni alapfelszereltségűeket, nem rozsdás G astra 1.4, fabia 1.4, Ignis, yaris, C corsa, amikből lehet bőven válogatni, és nem kell zsírosdeszkán élni, ha kikönyököl valami bennük.

2020. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
Ha találsz egy húsz év körüli, nem szétrohadt Hyundait, az is jó lehet. Egyetlen ellensége a rozsdásodás, amúgy örökéletűek.
2020. szept. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hany eves vagy, es milyen a kereted, de en 500k alatt nem ajanlok semmit. Rengeteg autot fogsz ezen az aron talalni, se utana szamolj a karbantartasi koltsegekkel, szervizelessel. En emiatt gyűjtök meg es csak kesobb veszek kocsit.
2020. szept. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!