Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondja mindenki hogy ne...

Anonimkrd kérdése:

Miért mondja mindenki hogy ne vegyek első motornak 600ast? A Suzuki gsxr és az r6 tetszene. Szerintetek jó döntés mindennapi használatra?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és saját motoron még nem volt. De őrülten tetszik az a test és az a hang amit ezek a gépek mutatnak. Mindenki mondja hogy nem bírom megfogni és stb..egyszer kipróbáltam egy 250es krosszt és egy CBR-t. Ugyanezt mondták hogy ki fog ugrani alolam egy kerékre áll és stb..aztán meg így ment mint kés a vajban, semmi gond nem volt..

A 600as annyira más? Vagy annyira lehetetlen vele megtanulni?

A jogsit nálunk 16 éves kortól adják rá azzal nem lesz gond mint Magyarországon. Szerintetek meg lehet vele tanulni anélkül hogy össze törnem magamat vagy a motrot?



2020. szept. 16. 13:04
1 2
 1/19 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
89%

Meg lehet vele tanulni ésszel menni.

Az más kérdés, hogy ha nem ez az alternatíva realizálódik, akkor csak egy baleseted lesz, többre már nem lesz lehetőség.

2020. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a baj, hogy kiugrik alólad és kerékre áll, mert ha van egy kis érzés a kezedben akkor ilyen soha nem történik meg.


Az a baj, hogy a 600-as speed motorok, nehezebbek, erősebbek, gyorsabbak és kezdőként nehezebb megtanulni velük motorozni, mint egy kisebb , könnyebb,gyengébb motorral.


Szerintem meg lehet ezzel is tanulni motorozni, de könnyebb, gyorsabb és egyszerűbb egy kisebbel. A2-es kategóriában is vannak menőn kinéző "gyorsasági" motorok, amivel el lehet kezdeni motorozni.


Amúgy melyik országban adnak 16 éves kortól A kategóriát? :D

2020. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ukrajna xddd
2020. szept. 16. 13:57
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem és tényleg. LoL :D
2020. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ha van rá itt jogsim azzal át tudok menni a határon és ott is vezethetem attól függetlenül hogy ott nem adnak rá jogsit?
2020. szept. 16. 15:08
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom mennyire elismert az EUban az ukrán jogsi ebben az esetben. Itt 21/24 év alatt esélyed sincs A kategóriára, ha te 17 évesen átjössz A-val.. erről fogalmam sincs. Hívd fel valamelyik közeli nagyobb magyar város rendőrségén a közlekedési osztályt és ők megmondják.
2020. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mire meglesz a 600as amúgyis majdnem 18 leszek mert egyszerre csináltatom a kocsi jogsival úgy olcsóbb xd
2020. szept. 16. 15:31
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen mindegy, arra itt 20. életév előtt esélyed sincs.
2020. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 dirtboy ***** válasza:
100%

Nem ugrik ki alólad de okozhat meglepetéseket hogy nagyon megy és az is hogy nagyon meg lehet szokni a sebességet csak ám mikor lassítani kéne vagy vészfékezni akkor mutatkozik meg a tudás hiány.

Addig amég minden fekszik minden happy addig tökéletes a 600as-speed kezdőnek,csak húzod a gázt és váltasz,a hülye is megtudja,csak amikor helyzet van vagy elfékezel egy kanyart vagy kanyar közepén jössz rá hogy hoppá ez nem egyívű kanyar és azt sem tudom mit csinálj hogy ne menj át a másik sávba a kocsira felkenődni,addig szuper.

Után jöhet a gyógyulás meg a temérdek idom,meg alkatrész keresése a neten.

A speed a sok drága idom miatt sem jó tanuló motor.

Amúgy tapasztalatból beszélek mert én 200as 4ütem terepgép után váltottam aszfaltra és Kawa Z1000-re, lett is kettő szituáció amit nem tudtam megoldani,egyikből csak motor sérülés lett,másiknál már engem is mentő vitt.

Mind kettő helyzetet ma már megtudtam volna oldani esés nélkül,akkor nem tudtam.

2020. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Több tapasztalt motorostól hallottam már, hogy akkor jöttek rá mennyire nem tudtak motorozni, mikor ezres gépről évek után visszaültek hatszázasra... :) de hát ezt úgyis csak akkor fogod megérteni ha már motorozol. Dirtboy nagyon jól leírta, fogadd meg. Gázt húzni, váltani mindenki tud. Fékezni, kanyarodni, súlypontot jókor jó helyre áthelyezni már elég sokan nem sajnos. Egyébként a saját élvezeted is elrontod vele, egy könnyebb gyengébb motort sokkal jobban fogsz élvezni, mivel hamarabb meg tudod tanulni kezelni, és úgy közlekedni vele ahogy te élvezed. Na amikor ezt az érzést próbálod egy 600-ason, az meg fog büntetni.
2020. szept. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!