Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó ideális első autónak?

Milyen autó ideális első autónak?

Figyelt kérdés

Hamarosan meglesz a jogsim és már azon filózok milyen autót is kéne vennem.

Lány vagyok szóval nem tudok sok mindent az autókról, annyi biztos, hogy milyen külseje legyen neki.

Szeretném, hogy az első autóm külsőleg is nagyon tetszen.


Szóval egy fekete nem túl kicsi, de nem is kombi autót szeretnék. Szép formás legyen, ne túl kerekített, inkább szögletesebb, de ne is legyen olyan mint a Suzuki szappantartója. De pl. egy Vitara már tetszik. Tetszenek bizonyos Wolkswagen Golf autók is.

Külsőleg nagy szerelmem viszont az Alfa Romeónak az 147-es verziója. Imádom azt az autót. Bár több Alfa is nagyon tetszik.


Szóval a külsőről ennyit, sajnos a többihez nem értek, ezért lennék rá kíváncsi, hogy ti mit javasoltok egy kezdő sofőrnek.


Az autóra 600.000 forint szánok nagyjából.


2020. szept. 16. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Alfa 147-esem volt nekem is mint első autó, hát... az kétségtelen, hogy létezik ennél sokkal rosszabb konstrukciójú autó is, de a futóművek karbantartása nagyon drága. Ilyenre én legalább 700-800 körül szánnék, bár nem tartom kizártnak, hogy 600-ért is ki lehet fogni normális állapotút.

Szóval ezt leginkább csak akkor, ha bőven van pénzed az autó karbantartására. A Golf egy kicsit jobb opció lehet.

Ami talán még tetszene: Toyota Celica, Honda Civic, és természetesen muszáj leírni a Mazda MX 5-öt is ha már ezen az oldalon vagyunk. :D

2020. szept. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Annyi még, hogy ha mégis Alfa lenne (egyébként szerintem nagyon szép autó és nekem még most is ez lenne, az egyetlen ok hogy már nincs, hogy nemrég vettem 10x annyiért egy erős, két-személyes sportautót)...

Az 1.6 twin spark a létező egyik leghitványabb motor a bolygón. Nekem az 1.9 JTD bevált annak ellenére is, hogy rühellem a dízelt.

2020. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

600-ért kb. 20 éves 4-es golfok közül válogathatsz. Én mindenképp fiatalabb autót vennék a helyedben.

Az alfát sem ajánlom, kis pénzből nem lesz egyszerű fenntartani.


Ha a VW bejön, akkor esetleg nézd meg az olcsóbb változatait: pl. Skoda Fabia, Seat Toledo stb.

2020. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Tesla
2020. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 amiket írtál hát azokat nem igazán találni ebben az ár kategóriában.


#3 igen fiatalabb autót szeretnék azért.

Skoda Fabia, Seat Toledo nekem külsőre az a tipik családi autó és hát nagyon nem tetszenek.

2020. szept. 16. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a golf is tipik családi autó...

De akkor passz. Üsd be a hahu keresőjébe a feltételeid, aztán nézegesd a képeket.

2020. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Igenyek azok vannak, penz meg nincs, kedves kerdezo
2020. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azt vágod hogy megveszed a kocsit ès még kéne rákölteni vagy 150k-t hogy vezetni is tudjad?
2020. okt. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Képzeld el, hogy vágom. Aztaaa....
2020. okt. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!