Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha alapjáraton az olaj lámpa...

Ha alapjáraton az olaj lámpa világít, akkor biztosan csak a motorfelujítás segít? Mert csak 200 000 kilométer van benne.

Figyelt kérdés
2020. szept. 16. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, hogy az olajnyomás jelző? Vagy ami a kevés olajat jelzi?
2020. szept. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olajnyomást jelző.
2020. szept. 16. 22:37
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerűen ellenőrizheted(bármilyen híg olaj van benne pl: 0W30)


Meleg motornál kicsavarod a gyertyákat, és sűrítési-végnyomásmérővel hengerenként megméred mekkora is a kompresszió a hengerekben. Ha jó a motor, akkor 9 alatt nem lehet, hamár kopottabb akkor 7,5-8, ha felújításra vár akkor 5 bar.


De az is lehet, hogy az olajpumpa nem tökéletes, a motor jó.

2020. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. szept. 16. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: A motor kopottságának mi köze az olajnyomáshoz? Nekem az előző autómnál műszer szerint 2 báros olajnyomásom volt alapjáraton (az még sok is igazából, 0.8 bár alatt villan ki a lámpa elvileg) miközben olyan kopott volt a motor hogy olajt cserélni sosem kellett mert hamarabb megette azt (1,5 liter / 1000 km).


Milyen autó? Milyen olaj van benne?

2020. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

200 ezer km az semmi, nem volna szabad hogy ennyinél már minden baja legyen. Persze ha előtte nem volt vigyázva az autóra akkor érthető.

Kezdetben én az olajpumpát ellenőrizném hogy működik-e egyáltalán mert simán lehet hogy ennyi a baja. Lehet el van dugulva és azért nincs nyomás aztán ahogyan terhelve van be is fog halni. Én kezdetben olajat leengedném és a létező legolcsóbb motorolajjal tölteném el miután meggyőződtem arról hogy az olajnyomáshoz szükséges dolgok olajpumpa, gomba stb... jók egyáltalán meg az érzékelő hiba is produkálhat ilyen tüneteket és lehet ettől függetlenül minden jó benne csak az érzékelő halott ami automatikusan hibát jelez. Ha minden rendben ténylegesen akkor meg lehet próbálni egy motormosatást telibe, meg előtte kompressziókat is ellenőrzöd ahogyan írta már egy válaszoló.

2020. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még lehet a gomba is rossz, kikell cserélni.
2020. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legelőször ellenőrizd le az olajszintet szerintem.
2020. szept. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!