Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól tudom hogy létezik ilyen...

Jól tudom hogy létezik ilyen “kibúvó”?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma kaptam egy csekket gyorshajtásról (90-es táblánál egy négy sávos úton egyedül, 100km/h-val “veszélyeztettem az embereket”). Megnéztem az adott címen a képeket és nem hogy fel lehetne ismerni engem, de ha nem koncentrál az ember akkor abban sem biztos hogy azt az autót egy ember vezeti. Ilyen esetben ha jól tudom, feltudok lebbezni ismeretlen tettes ellen és ha nem vagyok felismerhető, eltörlik? Vagy ez hülyeség? Sosem kaptam az 5 év alatt ilyen büntetést, anno valaki mintha mesélt volna ilyenről. Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. szept. 16. 23:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A rendszám látszik? A te neveden van a kocsi?

Ha erre a kettőre igen a válasz, akkor vezethette bárki a büntetést te kapod és pont.

2020. szept. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Szabálysértés esetén nyilatkozhatod, hogy közeli hozzátartozód vezetett, akire nem akarsz terhelő vallomást tenni.

Viszont ez valószínűleg közigazgatási bírság lehet, aminél már nincs kibúvó, mert az üzembentartót büntetik. Ezt csak úgy lehet megúszni, ha tudod igazolni, hogy nem nálad volt az autó az adott időpontban. (pl. adás-vételi, jegyzőkönyv stb.)

2020. szept. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És ha az adott 200 méterre ismeretlen tettes ellen feljelentést teszek?
2020. szept. 17. 00:56
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Végül is ha többet akarsz veszteni mint a bírság, akkor persze próbálkozz meg vele, de aztán ha bukta van utána ne panaszkodj, hogy már nem csak a gyorshajtás miatt felelsz.
2020. szept. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

De milyen bűncselekmény/szabálysértés miatt akarsz feljelentést tenni? Nem értem.

Attól, hogy feljelented magad, még a közigazgatási eljárást nem függesztik fel. Tehát ettől csak rosszabb helyzetbe kerülhetsz :D

2020. szept. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az akart lenni, hogy majd bejelenti, hogy ellopták a kocsiját, és pont a tolvaj vezette akkor, aki persze később vissza is vitte az autóját.
2020. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ezzel okoskodni, az egyik ismerősöm évekig egy ukrán kamunevet adott le és megúszta a bulit. Míg egyszer az ORFK utána men ment a dolognak, kikérték az ukránoktól az adatokat majd kiderült nincs ilyen ukrán állampolgár. Egyből lett egy kisebb ügy a dologból és valami 1 év felfüggesztett. Ezen érdemes elgondolkozni.


Amúgy 90-es táblánál 100-ra még nem kapsz csekket, csak 108-ra, tehát vagy nem 90-es tábla volt vagy nem 100-zal mentél. :D

2020. szept. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
90-es tábla volt és nem 100 hanem 102km/h. Épp gyorsítottam mert ahol van (ahonnan csinálták a képet) a trafi, rá 50 méterre 110-es tábla van. Az a furcsa hogy picit sem rémlik hogy ott lett volna trafi...Ha nem 110-es tábla előtt mértek volna le, fel se merült volna a kérdés bennem, viszont ez inkább lehúzás számomra.
2020. szept. 17. 01:32
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem lehúzás, ez van, ott 90 volt a megengedett és pont. 102-re meg már azt sem lehet rámondani, hogy belefér a 3-5km/órás tűréshatárba, sőt az amolyan mendemonda szinten, amúgy nem igaz 10%-ba sem ami 99 lenne.

Ráadásul 102-nél óra szerint már simán mentél ott is 110 körül, szóval ez van, bemértek, fizesd ki a bírságot, legközelebb meg akkor gyorsíts mikor elhagytad a 90-es szakaszt.

2020. szept. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

"90-es tábla volt és nem 100 hanem 102km/h."

Ha nem vettek ki a helyszínen akkor erre nem jöhet csekk. Told már fel a trafi képét, kitakart rendszámmal a netre nekünk. Ezt furcsának találom.

2020. szept. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!