Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy létezik, hogy az autóm...

Hogy létezik, hogy az autóm fedélzeti számítógépe ennyire alulméri a fogyasztást?

Figyelt kérdés

A számolt átlagfogyasztást tudom, hogy befolyásolja a kerék átmérő és akár a nyomás, szóval nem is az érdekel. Hanem az elfogyasztott üzemanyag mennyisége literben.


Teletankolom a kocsit, nullázom. A következő tankolás előtt a fedélzeti kiírja, hogy 38.6 l fogyott eddig, teletankolom, belemegy 40.5. Állandóan ez van. Hogy az istenbe téved mindig két litert? Egy új, 3 éves, közvetlen befecskendezéses kocsiról beszélünk. Tudtommal ezek olyan precízen vannak vezérelve, hogy az elektronika milligrammra pontosan adagolja az üzemanyagot, így az utolsó cseppig el kéne tudnia számolnia a benzinnel, és nem litereket tévedni.


Hogy van ez? A fedélzeti pontosan tudja, hogy mennyi fogyott, de bele van programozva, hogy 5%-kkal kisebbet hazudjon? Mi értelme van ennek? Úgyis látom a kúton, és csak felb..szom magam.


Kia Ceed 1.6 GDI amúgy.



2020. szept. 3. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezeket úgy tűnik tényleg így állítják be - nálam (Octavia) kb. fél literrel jobb fogyasztást mutat a fedélzeti, mint amit a kút alapján számolok.

Egyébként maga a mérés úgy működik, hogy azt nézi mennyi ideig van nyitva az injektor, és ebből az injektor átmérő és a nyomás ismeretében kiszámolja mennyi benzin ment át. (nem a tank szintjelzője alapján számol, mert az nagyon pontatlan).

Nyilván be lehetne ezt hangolni pontosan, mert a benzin nyomás elég pontosan szabályozott, az injektor keresztmetszete meg ritkán változik, de úgy látszik nincs rá szándék.

2020. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Minek ilyenekkel foglalkozni, én telenyomom és kb 7

600 km után ha tudok tankolok és nincs ilyen gondom.

2020. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1-es köszi, akkor nem csak az én kocsim ilyen hülye. Önmagában nem zavarna, de az 53 literes tankjába 43 megy bele akkor, amikor a szintjelző már nullán áll, tehát egyik oldalról alulmér, a másik oldalról ijesztget, nem értem miért nem lehet az üzemanyagszintről egyenesen kommunikálni az sofőrrel.
2020. szept. 3. 12:12
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
a számítógép asztalra való nem autóba, a gyári fogyasztási adat általában helyes.
2020. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nekem is pont ilyen kocsim van.

Minden tankolásnál teletank, és nullázok mindent. spritmonitoron vezetem a tankolásokat új kora óta.

A computer szerinti fogyasztás mindig kevesebb, nagyjából 0.5l / 100 km a hiba.

2020. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 mennyit megy el, miután nullára ért az üzemanyag szintjelzője? Nem akarok centizni, de kicsit unom, hogy egy elvileg 53 literes tankú autóval 40 literenként szaladgálok benzinkútra. Én magam nem mertem kísérletezni, úgyhogy megkérdezlek, te hátha megtetted.
2020. szept. 3. 14:34
 7/15 anonim ***** válasza:

amikor a csóróságjelző kigyullad, még azt írja van 40 km hatótáv. Addig mertem elmenni vele, hogy már csak 10km-t írt ki. De még akkor is csak olyan 49l körül ment bele.

Nem akarom kinyírni a benzinpumpát, úgyhogy nem feszegetem a dolgot.

2020. szept. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy 40-44 l között szokott belemenni általában, akkor már ampirosnál jár a mutató
2020. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mililiterre nyilvántartani hogy mennyi megy át az injektoron?

1. Gondolom a nyomás nem abszolult konstans.

2. A fúvóka átmérője sem ( hőtágulás, kopás )

3. Nem vagyok szakember, de gondolom van még néhány változó.

Az 5% pontosság miért nem rossz.

2020. szept. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

* Az 5% pontosság nem rossz.

+ Fáradhatnak az alkatrészek. A fúvóka nyitvatartási ideje sem biztos hogy egyezik a számítottal. 1-2% eltérés egy egy részletben és már össze is jött.

A karbis ladához képest takarékosan adagol. Soha nem értettem miért idegesíti az embereket a fogyasztás.

2020. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!