Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpárt hogy kell...

Motorkerékpárt hogy kell üresbe (N) tenni?

Figyelt kérdés
Egy ismerőssel közösen bérelünk egy garázst, az övé a motor. Nincs itthol, és nem tudom elérni, a motorja pedig útban van mert villanyszerelést csinálunk. Tudom hol a kuplung és a váltó, de akárhogy kapcsolgatok fel-le nem sikerül üresbe tenni. Próbáltam úgy is, hogy benne van a kulcs, de beindítani nem merem. Valamilyen 30éves Yamaha chopper, V2 500-600 köbcenti.

2020. szept. 17. 12:53
 1/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

És ha behúzod a kuplungot nem tudod arrébtolni? Bevan húzva a kézifék :D

Egy stift az első féken ;)

2020. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már a kérdés kiírása előtt eltoltam kuplunggal, csak gondoltam megkérdezem, hogy ne haljak meg hülyén.
2020. szept. 17. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Motorral illik 1-esben parkolni ami legalul van,onnan eggyel feljebb kell húzni a váltókart akkor lesz üresben. Ha ráadod a gyújtást akkor egy zöld visszajelző világít amikor megtalálod az ürest.
2020. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam én le-fel, mindenhogy csak gyújtás nélkül. Vagy gyújtás nélkül nem is lehet? Nemkell esetleg váltólart ki-be tolni?
2020. szept. 17. 13:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyújtás nélkül is lehet, nem kell a váltókart sehova tolni.
2020. szept. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha le egyes, fel üres, akkor holvan a többi fokozat? Vagy lehet, hogy ez csak 1sebességes? Most nézem milyen tipus, YAMAHA Virago 535
2020. szept. 17. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Legalul van az egyes, felette az üres majd onnan tovább felfelé 2-3-4-5
2020. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kép:

[link]


Ha behúzott kuplunggal se megy az üres, akkor valszeg pont rosszul állnak a fogaskerekek. Picit mozgasd meg, utána menni fog. Az 1-es és 2-es között van félúton az üres.

2020. szept. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:

6

5

4

3

2

N

1

2020. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jaaa világos már, köszönöm! Ki is próbáltam. Egyes után csak picikét kell megemelni a váltót. Ezekszerint én az ürest átugrodtam, mert túl erősen emeltem a kart, és egyből másodikba kapcsoltam.
2020. szept. 17. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!