Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy szokás motorkerékpárt venni?

Hogy szokás motorkerékpárt venni?

Figyelt kérdés
Első motoromat szeretném megvenni egy GS500 személyében. Holnapra megbeszéltem a találkozót a tulajjal, és azt mondta hogyha szeretném kipróbálni akkor legyen nálam a vételár. Most ezt nem értem, tehát mindenképp legyen nálam pénz, akkoris ha nem fogom megvenni? Apámmal mennék megnézni, mert nem igazán értek a motorokhoz, és szerinte ez hülyeség.

2020. szept. 8. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja tudsz-e motorozni egyáltalán aztán nehogy már összetörd neki aztán meg nem kell.
2020. szept. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Történt már sok emberrel, hogy a próbakörön dobták el a motort, ezért ez bevett szokás. Bárki mondhatja magáról, hogy jól motorozik, meg hogy óvatosan megy, de nincs rá garancia, hogy nem dobja el az első kanyarban.
2020. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan van rá érvényes jogosítványom, tehát tudok motorozni.
2020. szept. 8. 09:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbakör közben eldobod azzal meg is vásároltad. Ennyi.
2020. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3: A jogsi semmit nem jelent, tudom magamról.
2020. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha ki akarom próbálni akkor előtte ki kell fizetnem? Mi van ha ezekután úgy döntök, hogy mégsem tetszik? Visszakapom a pénzt? Írunk róla valami szerződést?
2020. szept. 8. 10:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha elesel vele és csinálsz 100 ezres kárt, nem jár jól vele.


"Nyilvánvalóan van rá érvényes jogosítványom, tehát tudok motorozni."


Azért ez egy elég bátor kijelentés még ropogós jogsival :) Én 5 év, 10-20 vezetéstechnikai tréning, 50 ezer km, 15 ország utassal való meglátogatása után is csak halkan merem mondani, hogy "tudok motorozni".


Nem éri meg ilyen hamar elbízni magad, mert nagyon könnyen pofára lehet esni. Alázat sose árt, amikor egy 180 kg-os fémdarab van alattad, 265 LE/tonna aránnyal.

2020. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#6: természetesen igen. A vételárat elkéri mielőtt mennél vele, arra az esetre, ha összetöröd és utána meglépnél. Egyébként elég szokott lenni, ha szóban megegyeztek erről, két tanú előtt, nem kell átadni a pénzt.

Kipróbálás egyébként nem szükséges, amit tanfolyamon tanultál a motor átnézésével kapcsolatban, tegyed meg, illetve ha látsz valami furcsát rajta (pl. ferde kormány), akkor ne vedd meg.

2020. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha próba előtt kifizetem, és nem történik semmi baleset, akkor én honnan tudhatom hogy nem ver át és visszaadja a pénzem? Kell irni róla szerződést? 400 ezer forintot nem szivesen adok egy idegennek.
2020. szept. 8. 10:44
 10/15 anonim ***** válasza:
Írjatok egy kölcsönadási szerződést, amiben benne van, hogy bármilyen kár esetén közelezően megveszed a motort eredeti áron.
2020. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!