Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifékkel mentem, lett...

Kézifékkel mentem, lett valami baja?

Figyelt kérdés
A szüleim behúzva hagyták, csodálkoztam is, mert ők sebességben szokták hagyni. Láttam is, ki is engedtem, de nem teljesen ezek szerint. Mentem max 1km-t (még lehet annyit sem), a felénél 4-esig sem váltottam fel, max 40-nel mentem, észre sem vettem. Szerencsére a jelzést igen, így gyorsan korrigáltam. Nem volt szaga meg ilyesmi, nem éreztem, hogy bármi változott volna, de mikor behúzva volt sem éreztem semmit... Most úgy álltam meg, hogy behúztam, de úgy látszik, hogy fogja, nincs baj (ha lett volna szaga vagy valami, nem húzom be). Egyébként egy Suzuki Ignis, a régebbi.

2020. szept. 18. 03:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett baja.
2020. szept. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb többet fogyasztott
2020. szept. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már annyira lett volna behúzva, hogy tartósan megfogja az autót, azt érezted volna.

Hatalmas füst, égett szag, és tűzforró hátsó kerék.

Ismerős csinált ilyet, még a dísztárcsa is megolvadt a keréken.

2020. szept. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ennyitől nem lett, azért legközelebb figyelj oda
2020. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 km-től semmi baja nem lesz. Nekem egyszer befagyott a kézi és úgy mentem 80 km-t pályán, attól már szarrá ment a hátsó fék és cserélni kellett.

Amúgy nem tűnt fel a piros jel a műszerfalon? Az ilyet sosem értettem, hogy hogyan nem tűnik fel.

2020. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 ös micsoda?
2020. szept. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Nem tűnt fel, mert hajnali 2-kor indultam el, a mozdulat megvolt (kiengedtem), és nem is fogta. Kb. 1-2 perc múlva vettem észre, úgy 700-800m után... Vannak, akik kilométereket mennek így, ahhoz képest időben észrevettem. :D

2020. szept. 18. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!