Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül behúzott kézifékkel...

Véletlenül behúzott kézifékkel mentem haza. Nagy bajt okoztam?

Figyelt kérdés

Egy BMW 525 TDS E39-es autóról van szó. 29 km-re lakok, munkából mentem haza.

Fura volt, hogy nem húz annyira az autó, mint korábban. Illetve kicsit ilyen fémes hangot hallottam.

Majdnem otthon voltam, amikor észrevettem, hogy világít, hogy be van húzva a kézifék.


Viszont, hogy lehetséges hogy behúzott kézifékkel igazából tudtam közlekedni? Gyakorlatilag csak gyorsításkor volt lomhább picit az autó



2019. júl. 17. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Hogy mi van?????

Levezettél 30 km-t behúzott kézifékkel???

És akkor sem vetted észre hogy be van húzva, amikor nem tudtál gyorsulni?


Egyébként egyszerű a válasz. Rommá vannak kopva a betétek. (Most még jobban)


Eddig is szar volt a féked, most még szarabb. Javaslom, hogy látogass meg egy szerelőt. Magad inkább ne nyúlj hozzá...


Most kb olyan állapotban lehet, hogy egy lejtőn legurulna behúzott kézifékkel

2019. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
BMW nem probléma, ez erős autó és bírja.
2019. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha behúzott kézifékel mentél, és nem fogta meg au autót8el tudtál indulni) akkor szar a kézifék


Ezért tudtál vele igy emnni


ba ja már nem lesz, mert alapból már szar volt.

2019. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó egyetértek, bár továbbra is fenntartom, hogy illene észrevenni a világító ledet, és értelmezni, hogy nem húz a kocsi
2019. júl. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Nagy piros jelzés a műszerfal közepén (jobb autókban még hangjelzést is adnak hozzá, hogy kezdő háziasszonyok is észrevegyék), de neked majd' 30 km-en keresztül nem tűnik fel? Járj inkább biciklivel...
2019. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hogy nem vetted észre. Ha behúzott kézifékkel próbálnék meg a szokásos kis gázzal elindulni, nekem le is fullad az autóm. Arról nem is beszélve hogy folyamatosan villog a kontroll-lámpája és közben hangosan pittyeg.

Valószínűleg nem fog jól a kéziféked. Különben füstölt volna és égett szagot éreztél volna. Szóval így is, úgy is időszerű lett volna ránézetni arra a kézifékre ezek szerint.

2019. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezekben a kezi nem a tarcsat fogja, sajna eleg bena konstrukcio. De eleg vicces hogy valakinek nem tunik fel hogy be van huzva. Vilagit, es fent van a kar.
2019. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, világíthat bármi, ki van fizetve!

Lehet az kézifék, olajnyomásjelző, országúti visszajelző...

Gondolom elégedett vagy, mert tetszik a szép színes műszerfal!

:D

2019. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az hogy kis gázzal lefulladsz-e a kézifék beállításától függ. E36-nál és 46-nál tudod a kézifék szoknya alatt állítani, nem tudom hogy e39-nél is így van-e. De ha laza volt simán el tudom képzelni hogy fel se tűnt.


Egy ilyen menet a fékbetétet illetve ha visszafog akkor a kuplungot tudja koptatni (utóbbit csak az elindulások alatt). Emellett azért se tesz jót mert hevül ugye egész úton a fék. Másnak is betehet, de az nem gyakori.


Én azt mondom lehet eleve laza volt, nézd meg hogy kell feszesebbre húzni a kéziféket. Ha megy és be tudod úgy állítani hogy 3 kattanásnál ne tudjál kis gázzal kuplungot felengedve elindulni akkor egy ideig még elmegy. Ha feszítés után teljesen jól indul 3 kattanásnál és könyöködig kell felhúzni hogy fogja az autót akkor bizony cserés.


Beállítani be tudod egyedül is igazából, de jobb 2 emberrel. Legegyszerűbb ha mind2 hátsó kerék a levegőben van. Egyik ember tekeri hátul a kereket, másik állít és fékez elől.

Csak biztonságosan csináljátok, ne essen vagy guruljon rád az autó. E39 nem egy könnyű darab.

2019. júl. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kar meg könyöklő alatt van. Csak akkor nyúl érte az ember hogyha kell.
2019. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!