Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Accord milyen választás?...

Honda Accord milyen választás? Rohadós-e?

Figyelt kérdés
1.5-2 millió környékén kéne egy megbízható, de nagy, kényelmes autó. 2005-2006 körüli Accordok, amik tetszenek, bár nem sok van belőlük. Milyen választás? S mennyire rohadnak ezek a típusok? 2.0 vagy 2.4 a jobb? Automatát kerüljem?
2020. szept. 18. 15:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%

Átlagosan rohadnak, mindenesetre ennyi idős japán autónál megvételkor figyelni kell a rohadásra, olyat vegyél, ami még jó. Utána pedig ne spórolj, legyen benne az első szervizben az alváz- és üregvédelem is.


Manuálissal az igaziak, megbízhatóság tekintetében az automata sem szörnyű, de a manuális egység annyira jó ezekben, hogy szerintem vétek nem azzal venni.


2.0 még kicsit kevés, ha szeretsz lendületesen autózni (és ebben az Accord elég jó), a 2.4 már pályán is elemében van.


Jó választás az Accord, bár konkurenseihez képest drágább, nem véletlenül. A futómű nem olyan kényelmesre hangolt, inkább sportos, de azért nem fogja kirázni a veseköved.


Rohadósnak rohadós, de már a közhiedelmeknél sokkal kevésbé a 2. generációs Mazda 6. Rohadásra ugyanígy ott is figyelni kell. Azt még jobb vezetni, kényelmes is, tényleg meglepően sportos egy szedánhoz képest, viszont kicsit feszes a futómű. 2 millió körül már akadnak szép állapotban, az 1,8-as motort viszont itt kerüld, gyenge is, hangos is, nem is eszik olyan keveset. Nagyobb motorral érdemes.

2020. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak 2.2 dízel volt kombiba és én nagyon szerettem.Jól is megy,alig fogyaszt és szépen jár a motorja egyálalán nem dízeles.Talán a beltere nem volt annyira tágas mint az én avensisemnek de összességében egy nagyon jól összerakott autó.Nem riad meg a tempós kanyaroktól sem de nem is bántóan kemény a futóműve.Nem nyúlsz mellé egyik motorral sem.A manuált érdemes kipróbálni mert elképesztő érzés ahogy "Be kattan" sebességbe.Nem olyan nyúlós,csúszkálós hanem érzed hogy szinte beszívja a helyére és nem lötyög hanem egy masszív sportos szerkezet az egész.Rohadás meg olyan hogy alá kell nézni.Hajlamos rá,de nem vészes.Japán tervezte meg a japán is rakta össze.
2020. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hm. Lehet a Mazda 6 lesz a jobb. Persze minél fiatalabb annál jobb, ez is szempont.
2020. szept. 18. 20:01
 4/29 anonim ***** válasza:
Na mazda 6 tuti fog rohadni. Ha még nem írok későn ezt elfelejteném. Az újabb Nissanok 2004-től nagyon tartósak rozsda szempontjából. Osztrák Nissan Note 2004, Qashqai 2007 0 azaz nulla rozsda az aljukon. Több autót néztem meg és japánok közül egyértelműen Nissan legjobb, utána, Toyota, Honda, Mitsu, suzuki és legutolsó mazda. https://www.youtube.com/watch?v=JQjZhBQ6FZM
2020. okt. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem írtál későn. :D Bár állítólag a 2. generáció már nem vészes. Én nagyon Suzukit se láttam rohadni, kivéve a “papírjaguárt”.
2020. okt. 16. 18:02
 6/29 anonim ***** válasza:
Ha alánézel akkor lehetnek meglepetések suzukinál. Kívül ha ránézel nem fogsz látni max a 20 éveseken.
2020. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Meglehetősen rossz választás.
2020. okt. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7. Indokold miért is rossz választás egy Honda? Ez semmitmondó így.
2020. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Mert 1.5-2M-ért nagy valószínűséggel minden lesz az az Accord, csak megbízható nem. 15-16 éves autóról beszélünk. A korából, és a típushibákból adódóan nem kell egy év, és újra rámegy majd a vételár.

Tudom miről beszélek, mivel Accord tulajdonos vagyok.

2020. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ha 4-500e km van az accordodba, ne csodálkozz, hogy kell rá költeni. De ez minden autóval így van. Csak van ami nem megy el ennyi km-t se. Toyota valamivel olcsóbban fenntartható, olcsóbb hozzá az alkatrész, viszont olajfogyasztásra és láncszakadásra hajlamosabb. Nissan a legolcsóbb fenntartásra a japán autók közül, megbízhatóságra meg bőven van olyan, mint egy Toyota. Egyedül a turbós benzineseknél lehet több probléma, meg az 1.5 dízelekkel. De 1.6 szívóbenzines kinyírhatatlan motor például.
2020. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!