Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines Renault Thalia...

Benzines Renault Thalia nagyon nehezen indul be. Az önindító teker, aztán nagy nehezen beindul. Menet közbem semmi különleges, úgy megy, mint máskor. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Pár napja váratlanul jelentkezett ez a hiba. Kipróbáltam, hogy leállítottam, néhány másodperc múlva pöccre indult. Ha kicsivel többet áll, akkor újra jelentkezik a hiba.

2020. szept. 20. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Üzemanyagszűrő, vagy benzinpumpa!
2020. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Injektorszelep(-)ek áteresztenek/és már nem zárnak jól/ mikor nem használod. Ilyenkor leállítás után közvetlen még bepumpálja maradék a benzint az égéstérbe,és ott túldúsul a keverék,szinte beköpi a gyertyát,kínlódva indul be csak újra.

Reggelre viszont elpárolog a benya,és nincs is probléma ilyenkor, hideg motornál. (Valszeg többet is fogyaszt az autód.)


Próbáld ki azt hogy tövig benyomott gázpedállal indítózol,ekkor több levegőt kap és elvileg könnyebben is beindul!


Írd meg hogy jó volt-e a javaslatom(!!)

2020. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es

Nem kell ennyire túlkomplikálni elsőre, nekem is Thaliám van, és ugyanezeket a tüneteket produkálta. A benzinszűrő csere megoldotta. Egyébként újkorától olyan, hogy egy napi állás után kell 4-5 másodpercet kell gyújtáson tartani indítás előtt, mintha egy dízelt izzítanál. Idő kell neki, amíg a benzint eljuttatja a befecskendezőig, egyszerűen ilyen ez a konstrukció.

2020. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!