Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy egy 1 milliós...

Az igaz, hogy egy 1 milliós motorral már gyorsabb tudok lenni, mint egy Lambhorgini?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért nem vesz mindenki motort a sportkocsik helyett?

2020. szept. 20. 23:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez a kérdés úgy hülyeség ahogy van.
2020. szept. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%
De egy KRAZ meg sokall erősebb terepen mint bármelyik.
2020. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12: De az egy másik felhasználási terület, míg a motorral ugyanúgy autópályán mennék gyorsan, ahogy a Lambhorginivel is(máshol veszélyes ilyen gyorsan menni)
2020. szept. 21. 09:14
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

Igen, van olyan motor 1 millióért, ami jó (!!) pilótával gyorsabban gyorsul bizonyos sebeségig, mint néhány Lamborghini. Hangsúly a jó pilótán. Ha te ülnél egy ilyenre, nem gyorsulnád le a Lambroghinit, de tapasztalat híján inkább zakóznál egyet, amikor megpróbálod legyorsulni. Modern sportkocsiban van launch control, amivel igazából csak gázt kell taposni, a többit intézi a számítógép. Egy olyan 1 milliós motorban, ami tud gyorsabb lenni, nem lesz valszeg semmi segédelektronika (max ABS), mert annál öregebb. Illetve a legtöbb Lamborghini végsebessége több, mint a legtöbb ilyen motor végsebessége. Csak mondjuk 150-ig, 200-ig a motor hamarabb felgyorsul. Utána viszont a Lamborghini megy tovább, mint a mozdony, a motor meg 299-nél szabályozva lesz (gentlemen's agreement).


Mert motorozni jól megtanulni csomó idő és energia, a legtöbb embert nem vonz a motorozás annyira. Statisztikailag veszélyesebb a motor. Van, akinek a kocsi tetszik, motor nem annyira. Rengeteg oka van.

2020. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%

>>> "Modern sportkocsiban van launch control, amivel igazából csak gázt kell taposni, a többit intézi a számítógép."

És a féket! :)

Legalábbis az enyémben így van, EPS-t limitált üzemmódba, váltót sport/dynamic módba kell kapcsolni, majd először a féket, aztán a gázt teljesen le kell nyomni, ekkor kb. 4000-5000 körüli fordulatra teszi a motort launchra készen (autótól függően).

Amikor elengeded a féket, kilő az autó. De ez még egy nagyon jó stabilitású autónál is igényel egy kis tapasztalatot, mert a launch control tényleg brutálisan megindít már 300 lóerőnél is és könnyen el lehet veszteni az uralmat az autó fölött.

Bár persze az igaz, hogy a motor sokkal nehezebb.

2020. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 dirtboy ***** válasza:
0%

Elérhető végülis bár 1misi kicsit kevés de pl 1,3-1,4ért már vannak elég jó 1000-res speedek amik 7,5másodperc alatt meg futhatják a 0-200km/h-át. Ez persze csak a vételi koltség,még van páregy ilyen motornál.

végsebességük is kb 290,óra szerint persze 299.

Nekem kawasaki z1000-rem van második generációs,tehát a 125lovas verzió.

Ez egy naked bike tehát korán sem megy úgy meg porog annyit mint egy speed motor,légellenálás is jóval nagyobb és a motor súlya is, de pl 3,45s 0-100at már mentem illetve 6,9s 100-200-at is. Az utakon nem hagyott ott még autó ezzel sem.

Szóval végülis igen,motorral toredék pénzért kapsz olyan gyorsulási értéket és végsebességet mintha olyan autót vennél amik ezeket teljesíteni tudják. Azonban a motorozás és az autózás egyáltalán nem hasonlít egy másra,tehát ilyen szempontból meg nem sok értelme van a hasonlítgatásnak.

2020. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tegyük félre a viccet. A versenymotorok általában jobban gyorsulnak, mint a versenyautók, mert jobb a teljesítmény/tömeg arányuk és kisebb a légellenállásuk. Persze most már itt vannak az elektromos verseny gépek, amik mindent vernek.


Ezzel együtt nem mindegy, mit hasonlítasz. Hány éves modell? Milyen állapotban van? Egy 1 millióért kínált motor valószínűleg nem tudja a gyári gyorsulási adatait hozni, így kérdéses, hogy le tud-e nyomni egy vele egy kategóriás, karban tartott sportkocsit. Széthajtott, lógó belű motort sokkal többet láttam, mint lógó belű prémium sportjárgányt. Valószínűleg aki 40 millió felett keres autót, jobban tudja fizetni a szervizelést is...

2020. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
1mill-ért nagyon sokféle motort lehet venni, de alapvetően nem sok esély van rá szerintem, hogy ennyiért hozzájuss egy olyanhoz ami odaver egy Lamborghinit, vagy McLarent. (bármilyen téren)
2020. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 dirtboy ***** válasza:

18-as pedig láss csodát pont 1 misiért itt van egy,ami oda veri a hurracant vagy gallardo későbbi lp sorozatából bármelyiket.


[link]

2020. szept. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem azt mondtam, hogy nincs hanem, hogy nem sok esély van rá...

Bár hozzá kell tenni, hogy nem vagyok nagy autó/motor szakértő, így pl.: a fenti motorról biztos nem gondoltam volna, hogy képes ilyenre.


Tehát a válaszomat vehetitek semmisnek :D

Bocsi...

2020. szept. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!