Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz autómata...

Mennyire nehéz autómata váltós kocsiról visszaszokni manuális váltósra?

Figyelt kérdés
A B kategóriás jogsit manualisra tettem le, de mindket szulomnek automataja van, igy evek ota azt vezetem. Megszoktam, hogy nem kell fel-le váltani, pirosban uresbe tenni, bal labam is szepen elvan egyedul a labtamaszon. :D Mostanra jutottam el, hogy a felretett penzembol vennek egy kocsit, es nyilvan a manualis olcsobb, meg inkabb szeretnek ilyenen vezetni, ha ne adj isten kesobb mas manualis valtos kocsijat kell majd vezetnem. Mennyire para az atallas? Volt mar mas is igy?

2020. szept. 21. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy 1-2 perc alatt megvan a visszaállás, ha valamiért esetleg úgy alakulna, hogy 2020-ban valamilyen ok miatt még mindig tekernem kell a váltóbotot.

Mondjuk én előtte sok évig vezettem manuális váltót, szóval sok tapasztalat nélkül nem tudom, de szerintem ha van valamennyi gyakorlatod benne, akkor kicsit együgyűbben, de csak tudja vezetni az ember.

Esetleg vegyél 1-2 órát gyakorlásként.

2020. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a sajátom automata, a céges kéziváltós. Reggel csak átülök a másikba, és a váltónak megfeleően vezetem.

Csak beülsz a kéziváltósba, és menni fog. Nem vagy ezzel egyedül, senki nem panaszkodott.

2020. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg fogod szokni.


Nekem a céges egy új autó manuálissal (Kia Cee'd), a nyári hobbiautóm egy öreg autó manuálissal ('97 BMW 328i kabrió), az utazós meg egy automata (BMW X5 40d). Mindhárom tök más, mégis simán átülök egyikből a másikba, a régi BMW esetében kicsit káromkodok hogy miért olyan nehéz az összes pedál (mert öreg bowdenes), és annyi.

2020. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Új kézi váltósra pillanatok alatt átszoksz.

Viszont valami 30 éves, szétkopott vacakkal szívás lesz a váltó és kuplung állaptoa miatt.

2020. szept. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon hamar megszokható mindkettő. Nekem most automata a saját autóm, de szeretek a kormányról váltófülekkel kapcsolgatni. Kuplungolni természetesen ehhez sem kell.

Mikor átülök céges autókba, amik manuális váltósok, nem okoz különösebb gondot. Az elején néha van hogy váltanék de ellenállásba ütközök, ahogy mozdítanám a váltókart. Ekkor kapok észbe, hogy ja, bal láb! :D De amúgy ez tényleg ritka. Nincs ezzel gondom.

2020. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha azon vizsgáztál le, akkor menni fog :) Azokat nem tudom elképzelni, akik azon vizsgáznak.
2020. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
persze, manuálison vizsgáztam. Viszont azóta nem vezettem manuálist, csak a családi autómata Honda Civicet. Így természetesen sok forgalmi helyzetet is csak azzal "éltem meg", nem kellett emelkedőn kézifékkel elindulni, fel-le váltani. Mondhatni eléggé elkényelmesedtem benne. :D
2020. szept. 21. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
ha tartasz tőle, keress egy oktatót és vegyél tőle pár órát, de szerintem hamar ráérzel majd, az meg hogy lefulladsz egyszer-kétszer... hát istenem, ki nem?!
2020. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!