Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsival...

Automata váltós kocsival miért nem kell levizsgázni a jogosítványnál miért csak manuálisal kell?

Figyelt kérdés

Miért csak manuális váltós kocsival kell levizsgázni a jogosítványnál automata váltós kocsival miért nem kell?


Ennek ellenére hogy automata váltós kocsival nem kell vizsgázni mégis lehet vezetni a jogosítvány megszerzése után automata váltós kocsit ,és azzal mi van aki friss jogsival vesz egy automata váltós kocsit és akkor vezet elsőnek automatát ez nagyon veszélyes.



2020. aug. 23. 16:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a hülyeséget honnan vetted?
2020. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%

Hát nagyon nem veszélyes... aki tud kézi váltós autót vezetni, az tud automatát is...


Én 7 éve tettem le a jogsit 18 évesen, azóta volt 4 kézi váltós autóm, most vettem egy automata Suzuki Swiftet, megmutatta az eladó, hogyan kell elindulni és ennyi, hazajöttem a kocsival tök egyedül, 100 km-re... és életemben most kezdtem először automatát vezetni, meg volt hozzá az alapom, hamar meg is szoktam az automatát.


Fordított esetben más a szitu, aki automatán tanul meg vezetni annak nehéz kézizni utána, ezért is van az, hogy aki automatával vizsgázik az nem vezethet kézit...

2020. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevered a szezont a f@szommal. Le kell vizsgázni így is, úgy is. Az a megkötés, hogy ha automatával vizsgáztál, akkor manuált nem vezethetsz, fordítva igen.
2020. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Igen, ezt írtam... Te Neked gond van a szövegértéseddel...


Amúgy meg mivel kevés Magyarországon az automata, ezért elég költséges lenne minden autósiskolának fenn tartania egyet, hülyeség lenne bevezetni, hogy azon is kell vizsgázni. Aki kézit vezet, annak lesz egy olyan alapja ami simán elég egy automatához... pl. a féket használod a kuplung funkcióihoz, pl. tolatás.

2020. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

"és akkor vezet elsőnek automatát ez nagyon veszélyes."


Már mi lenne veszélyes abban, hogy nem kell váltani?

2020. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%

Az automata kezelése sokkal könnyebb, mint a manuális. Ezért nem kell. Jó hogy ne kelljen szervós és szervó nélkülivel...


Fordítva viszont működik, le lehet vizsgázni automatára, de akkor csak olyat lehet vezetni

2020. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
4/6, én a kérdezőnek szántam, nincs gondom a szövegértéssel
2020. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, szerinted annak, aki megtanult bánni a kuplunggal, váltókarral, és folyamatosan képes figyelni hogy a fordulatszám ne legyen se túl alacsony, se túl magas, és ennek megfelelően kapcsol másik fokozatba, milyen nehézséget okozna egy kart behúzni D-állásba, és egész nap ott hagyni, csak a gázt nyomni.

Kicsit vicces, mintha azt kifogásolnád, hogy miért nem kell orvosi végzettséggel elvégezni az Eü. tanfolyamot, és letenni a vizsgát: hiszen operálni lehet hogy tud, de sebtapaszt felragasztani nem biztos hogy tud...

2020. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

De akkor van olyan hogy automata váltós kocsival lehet vizsgázni pontosabban lehet jelentkezni olyanra hogy olyan jogosítványt kap az ember amivel csak automatát vezethet?


Az milyen kategória?

2020. aug. 23. 17:44
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem külön kategória, hanem egy korlátozást kap a B-hez
2020. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!