Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó átvételéről hogyan...

Új autó átvételéről hogyan értesíti a szalon az embert? Az értesítéstől számítva mennyi idő múlva lehet átvenni?

Figyelt kérdés
Amikor el lehet hozni a szalonból, akkor mennyi idő múlva mennek érte az emberek? Hogyan tájékoztatják az embert az átvételről, mit mondanak?

2020. szept. 22. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mit beszéltetek meg? Hogy rendelted? Online, személyesen, vagy telefonon?

Alapesetben felhívnak, hacsak nem valami mást beszéltetek meg.

Gratula az új gépedhez.

2020. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Telefonszámon

🙂

2020. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
És sok ezer balesetmentes közlekedést kívánok!! 🙂
2020. szept. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Az én esetem elég speciális. Gyakorlatilag a szalon mellett dolgozom, ahol rendeltem az autómat. Minden nap ott megyek el előtte gyalog kétszer. Mikor megjött az autóm, egyik reggel rögtön feltűnt, mert elég egyedi rendelés volt. Be is mentem, megnéztem az udvaron, bele is tekintettem az ablakon keresztül. Minden szín, kárpit,felszereltség stimmelt. Megvártam a 8 órát, hogy hivatalosan is kinyissanak. Kérdeztem az értékesíti vezetőtől, hogy az nem az én autóm véletlenül, mert minden stimmel vele. A fószer ki se nézett az ablakon, hanem rögtön nagy mellénnyel, nagy magabiztossággel, lekezelő stílusban elkezdte nyomni, hogy az ki van zárva, mert akkor már értesítettek volna. De azért megnézte a gépben. Ja, kiderült, hoyg igazam van, valóban az enyém. Utána még két hét telt el, úgy hogy minden nap láttam az udvaron. Ennyi időben telt, míg lemosták, felszerelték a kilincset, levették a fóliákat az ülésekről és leműszakoztatták. Telefonon szóltak, mikor meg lehetett kötni a biztosítást. Már elhoztam volna az autót, de a szalon kérése volt, hogy hétvégére had maradjon az autó. Ugyanis nyílt nap volt, és szerették volna bemutatni az enyémet. Természetesen az autó végig le volt zárva, nem ült bele senki, csak kívülről állították ki a bejárat mellé egy rámpára mert nagyon gazdag felszereltségű volt. Úgy gondoltam, hogy ezen már nem múlik semmi, lehetek jó fej, esetleg cserébe talán elengednek valamennyit a szervizdíjakból. (Egyébként később felajánlottak egy komplett kerék átszerelést. Nem nagy érték, de a semminél több.) Na utána héten szóltak, hogy akkor el kellene vinni. Február volt, hétfőn ömlött a hó, ónoseső felváltva. Az autón természetesen gyári szerelésű nyári gumik. Kértem, hogy az időjárásra való tekintettel, had maradjon az autó még pár napig. Amint engedik az útviszonyok, természetesen elhozom. Nem mentek bele. Pontosabban csak napi tárolási díj fejében. Hiába fizettem sok milliót kp-ban az autóért.

Szóval van ilyen is. Mi elsősorban telefonon kommunikáltunk. De ha valamit hosszabban kellett megbeszélni, akkor telefonon szóltak és reggel vagy este beugrottam személyesen arra jártamban. Különösebben nem mondtak semmi mást, nem tudom mire gondolsz... csak hogy itt az autó, el lehet vinni. Az átadás sem volt valami ünnepélyes. A kezembe nyomták a kulcsokat, forgalmit és megmutatták hol az autó. Készítettek futtában egy fotót, ahogy az autó mellett állok. Ezt e-mailben elküldték. Elköszöntünk. Ennyi.

2020. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is telefonon fognak, az a leggyorsabb módja hogy elérjenek.
2020. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
72%

Attól függ - egy európai gyárból jó esetben 1,5-2 hónap alatt is megjöhet az általad konfigurált jármű, a tengeren túlról inkább a duplája, de újonnan bevezetett, népszerű modelleknél simán vannak fél-egy éves várólisták, s az állami támogatások (családi autó, elektromos autó) esetén is alakulhatnak ki hasonlók.

De a jelenlegi piaci körülmények között totál bukó egyedi autót rendelni, olyan kedvezmények vannak a készleten levőkre, hogy átlagban simán meg lehet takarítani 1 millió forintot egy kisautón is, a COVID-19 miatt nem tudni, hogy holnap működni fog-e még az az üzem ahonnan az autódnak kéne jönnie. Azt vedd amit a kereskedés udvarán látsz, az biztos is, olcsóbb is és egy-két héten belül a kezedbe kapod a kulcsot.

2020. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es:


Jól esett olvasni. Biztos jó érzés átvenni az új autót amit annyira várt az ember. Sajnos én még csak 5 évest tudtam csak venni de nem panaszkodok, mert más meg 15-20 évessel jár.


6-os:


Egyetértek. Ki lehet fogni készletről jókat. Nyilván a szín, felszereltség, motor téren kompromisszumot kell kötni de például apám 1,2 millió kedvezményt kapott a készleten lévő opel astrára. Ami azért nem mindegy. Ha jól rémlik asszem 110 lóerő körül van, benzines.

2020. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mi éppen negyedik hete várunk egy készleten lévő autóra, pedig a papírmunka ránk eső részét 3 munkanap alatt letudtuk. Az ügyintéző elcseszte az utalást, ezért két héttel később alá kellett írni ismételten ugyanazt az adásvételi szerződést, tekintettel az ő hibájára.

Alapból két két volt, mire az autó -elvileg- megérkezett a szalonba, és már egy hete ott van náluk az udvaron, de még mindig csak várjuk, hogy talán átvehető 1-2 napon belül.

Az értékesítő lekezelő stílusban közli, amit épp kell neki, és azt is az utolsó utáni határidőben, amikor épp kérdezzük, hogy most már mondjon valamit. A biztosításokkal kapcsolatban olyat is megkötöttek, amit egyáltalán nem kértünk, csak e-mailben jött, hogy köszönjük, hogy kérte...

A lényeg, hogy a 4. héten vagyunk az autó átvételével kapcsolatban, elvileg először telefonon, majd e-mailen is értesítenie kellene az értékesítőnek, hát... ez még mindig Magyarország, ahol amikor neked lenne igazad akkor sincs, és ahol egy új autó örömét is el tudják venni a vásárlótól.

2023. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!