Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért büdös a levegő?

O Róbert kérdése:

Miért büdös a levegő?

Figyelt kérdés
Adott egy 2004-es avensis . 2 éve nálam van idáig nem volt semmi bajom vele . Az utóbbi 1 hónapban ha a klimát bekapcsoltam , kellemetlen orrfacsaró szagot árasztott . Elvittem ózonos klima tisztításra . A problémám a klimával megoldodott , viszont most az üresen bejövő levegő ès a fűtést amikor bekapcsolom akkor nyomja azt az úgymond bűzt. Szűrő 9000km-el ezelőtt volt cserélve . 10-nél szoktam cserélni de van egy olyan tippem hogy nem azzal lesz a gond . A szagot kb nagyon erős porszagnak és állot vízhez tudnám hasonlítani . Szerelő most nem tudja elvállani a baba meg bármikor jöhet és ilyen szagok melett félek hogy nem tenne jót a kis tüdejének.

2020. szept. 25. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is ilyen poros erős szag jön, bár teljesen más autó.

Szóval kiváncsi vagyok én is a válaszra.

2020. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csontszáraz levegőt nyom, talán ezért? Szerintem ez a normális, mert minden klímás autónál így volt eddig, amiben ültem. De ha valaki tud rá megoldást, akkor engem is érdekelne, mert konkrétan fulladó érzése van az embernek, mintha nem tudna levegőt venni.
2020. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Idáig nem volt ilyen , szóval biztos hogy nem ez a normális. Igen ez a fulladó érzés van nálam is .. ezért is írtam hogy szerintem ez biztos nem tesz jót a kicsinek . Gondoltam arra is hogy a középső szellözőkben rakódott volna le valami , de ha lábra vagy ablakra teszem akkor is ez van , úgy is hogy ki van kapcsolva a klima/fűtés is .
2020. szept. 26. 00:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Ki szoktad kapcsolni célhoz érkezés előtt pár perccel, vagy te is az a fajta vagy aki éjjel-nappal járatja, ahogy indul a motor már megy, és a motorral együtt állítja le a klímát?
2020. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Indulás után 5-10 perce kapcsolom be , ha városon kivűlre kell mennem , városon bellül nem is használom . Igen Mielőtt odaérek a célomhoz akkor elötte kb 10-15 perce kikapcsolom a klimát .
2020. szept. 26. 02:32
 6/13 A kérdező kommentje:
De még mindig az a helyzet hogy nem a klima a büdös hanem az a levegő ami be jön kintről + ha fűtést kapcsolok .
2020. szept. 26. 04:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs begombásodva a rendszer?
2020. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A szűrő csere alatt a légszűrőt érted?

Nem lehet hogy pollenszűrőt kéne cserélni?

2020. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Olajcsere 10.000 km-ként szokott történni , ekkor cserélem a motortérnél a szürőt és a kesztyűtartó mögöttit . Szóval mindkettőt. Ez volt 9000 el ezelött de mondom idáig soha nem csinált ilyent .
2020. szept. 26. 13:11
 10/13 A kérdező kommentje:
A gombásodást hogy veszem észre ? Most az a terv délutánra hogy az ablaktörlő lapátok alatti részt ahol a levegő beáramlik , megnézem nem-e ott van valami . Ha az se akkor tényleg nem tudom mit kellene nézni/keresni .
2020. szept. 26. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!