Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak az autómmal, ha...

Mit csináljak az autómmal, ha büdös levegőt fúj be az utastérbe?

Figyelt kérdés

Ha bekapcsolom a ventilátort, lehet az hideg vagy meleg, nagyon büdös levegőt fúj be. A kocsi volt már ózonos tisztításon, kipróbáltam 2 féle klíma bombát és valami habot is fújtak be a szellőzőnyílásokba, de nem segített semmit, ez a szag újra előjött?

Mennyire lenne nehéz szétszedni az egész szellőzőrendszert és kimosni? Egy autószerelőnél egy ilyen mutatvány mennyibe kerülne?

Audi A4 2006



2019. júl. 12. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A pollenszűrő ki lett cserélve?
2019. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem a klíma miatt van. A klíma tisztítás, meg a szellőzőrendszer tisztítás két különböző dolog.


Én télen vittem a kocsit olajcserére, és akkor kértem a rendszer tisztítását, mert amikor fűtöttem nagyon büdös gombás levegőt fújt.

Akkor kitisztították, el is tűnt a szag. Most tavasszal a klímát is tisztíttattam, mert az nem klímatisztítás volt (rákérdeztem a szerelőnél)

2019. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pollenszűrő is ki lett cserélve. Mennyibe kerül egy rendszer tísztitás?
2019. júl. 12. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy tipp: nem tudom az A4 honnan szívja a kűlő levegőt. De találkoztam már olyannal, hogy a szélvédő és a motorháztető találkozásánál van egy műanyag levélrács szerű elem. Az alatt van pl az ablaktörlő mechanikája is és onnan történt a külső levegő beszívása is. Na ebben a kis szervizüregben évek alatt a sok por, száraz levél, stb szépen összegyűlt és ilyen föld szerű anyaggá állt össze. Nem kell nagy mennyiségre gondolni, csak az alján volt vékony rétegben. És ez okozta a beszívott levegő büdös, dohos szagát. Tehát elég volt csak ezt a műanyagot fölszedni és alatta kitakarítani.
2019. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Homasitában vettem klímarendszer tisztítót..ehhez a szpéhez még tartozott egy félméteres csövecske is. nosza befújtam mindenhová, ahol levegő áramolhatott...ha hideg, ha meleg.

Fontos, hogy belső keringetésen is járjon pár percet a ventillátor, aztán a külső szíváskor is fújtam mindenhová.


Megszűnt a szag. ez fél óra szöszmötölés. havonta-kéthavonta ismételem.

2019. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!