Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 8-10-12 éves autók közül...

A 8-10-12 éves autók közül melyik benzines motorral szerelt autók a megbízhatóbbak, melyek a kevésbé megbízhatóbbak?

Figyelt kérdés
A megbízhatóság alatt főként azt értem hogy nem nyúlik a lánc és nem kell 3 liter motorolajat rátölteni két olajcsere között. Kia/Hyundai páros tudom hogy jó motorokkal megy. Mi a helyzet a francia benzinesekkel? 1.6 THP? Renault 1.4 TCE vagy a sima 1.6 (105LE)? TSI motorokat mikortól érdemes venni? Volvo? Szóval hogy szűkítsem, főképp a 100-130 lovas motorokra gondolok. Köszi

2020. szept. 28. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Bármelyi autól lehet kocsmaszinten rengeteg rémséget állítani. A rossz autó csak a tulaj hozzánemértése, szarevő spórolása miatt olyan, amilyen


Minden autógyár profitra utazik, tehát szart nem árulhat..ezt több millió eladott új autó bizonyítja.

2020. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kia/Hyundai mindig jó választás, az 1.6 THP-k igazi problémás kotvany xar konstrukciók, felejtosek teljesen (PISA konszern), ami ajánlott pl újabb Ford Fiesta 1.25 82 le, ötödik generációs VW Polo 1.4 86 le, ez van a kettes Fabia, negyedik generációs Ibiza autókban is, megbízható, bevált benzinesek.
2020. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Anno néztem 508-ast 1.6 THP-vel használtan. (BMW-PSA fejlesztés). Kérdeztem az értékesítőt, mi a véleménye a motorról, aztán mondta, hogy megoszlanak a vélemények, sajnos könnyen megnyúlhat a lánc, vékonka. Aztán felejtős is lett. Máshol is hallottam ezt a problémát.
2020. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért leírom, nehogy vki sértésnek vegye, semmi bajom a PSA konszern autoival, nekem is volt Peugeot 1.4-es benzines, semmi probléma nem volt vele. Pl 206/207 1.4 75 le, azok igen jó kis gépek, az enyém Urban felszereltség volt, alap minden szempontból. 8V-s, még kevesebb meghibasodasi lehetőség. De hogy a többi kérdésre is valaszoljak, a VW konszern turbós kis benzinesei, 1.2 s 1.4 TSI, kezdetben (2008 körül kb) elég problémásak voltak, aztán javítottak rajtuk, egyre kiforrotabbak lettek, pl a Skoda Rapid 1.2 TSI motorok már elég megbízhatóak, ráadásul ebből kétféle is rendelkezésre áll, 86 és 105 lovas. Renault motorokbol pl az 1.6-os, ami pl a Fluence sedan-ba is be van építve, szintén ideális választás lehet. Egyszerű, szívó benzines, sok baja nem lehet.
2020. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem is van 1998-as, 206-om 1.4 benzin, 75Le. Nem hibátlan, de napi használatban van az autó.
2020. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! sokan írtak itt a motorokkról.

Sok autóval sokat mentem, igazából a motorral, turbóval egynek sem volt baja.

Azonban van még néhány alkatrész.

Pl. PSA-tól 1 újonnan vásárolt autó.

250.000 kilométerig rengeteg trélerezést szenvedett.

Rugótörés 3x

Váltórudazatban eltört valami. 3x

Motorja valami tűzkarika átégése miatt rángatott 3x

Ezek trélerezések voltak. Néha szállodaszámlával kiegészítve.

Kuplungját 2x kellett cseréltetni szimering hiba, olajszivárgás végett.

Fényszórói beáztak. Ettől a motor állandóan zümmögött majd tönkrement mindig úgy hogy kb 10 m-re világított. talán 3x cseréltettem fényszórót.

Csapágy, féltengely, állandó izzókiégések. Biztos volt még tucatnyi szervizlátogatás amire már nem emlékszem.

Ehhez képes most suzuki. 100.000 kilométer. 0 meghibásodás, 0 terven felüli szervizlátogatás.

2020. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, gondolom nem véletlen hogy az áruk is olcsóbb.
2020. szept. 30. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!