Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valakinek dízeles kocsival...

Valakinek dízeles kocsival kapcsolatban részecskeszűrő hiba?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta hogy neki egy valakije évente hordta szervízbe a dízeles kocsiját ilyen bajjal mert ha ez felüti fejét nem lehet rendesen rendbe hozni. Ez mennyire igaz?
2020. szept. 29. 12:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Vadiúj gumik vannak rajta. 9-es voltam.
2020. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
9 én nem büntetném az ilyen tulajdonosát. Helyben levenném a rendszámot, trélert hívnék, és a tulajdonos költségére bezúzatnám. Légszennyezési normák. Akinek nem tetszik menjen gyalog. Neki sok 200.000 egy újra, mások meg dögöljenek meg.
2020. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Ifj. Paprikás Csirke ***** válasza:
100%

A nagyon régi, korai részecskeszűrős dieseleknél volt ez probléma, pl. Peugeot 607, 407, Volvo S80, stb.

Ma is érdemes még néha, kb. havi 1-2 alkalommal hosszabb távokat menni velük, de igazából ha csak nem hajtasz direkt arra, hogy kinyírd a részecskeszűrőt, akkor nem fogod tudni tönkretenni. Ha mégis eltömődött akkor szakszerű módszerek léteznek a tisztítására, az autószerelőd leveszi a DPF-et, elküldi egy erre szakosodott gépműhelybe (akik elsősorban kamionos flottáknak dolgoznak, csak szerencsére egy személyautó részecskeszűrője is pont ugyanúgy működik), ott átmossák mindenféle vegyi anyagokkal, s visszaküldik megtisztítva: szerintem még olcsóbb is, mint mindenféle illegál tyuningmestereknél kiiktatni a kipufogógáz tisztító rendszert (aztán majd lehet sírni, ha a biztosító visszautasítja a leégett autó kártérítését, miután a motorvezérlő megpróbálta 500 °C-ra hevíteni a nem létező DPF-et regenerációs üzemben). Máskülönben a DPF pont olyan, a jármű teljes élettartamára tervezett alkatrész, mint a katalizátor, kormánymű vagy a dugattyúk.

2020. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
#12 Jól van, ügyes vagy. Csatlakozz a green peace-hez te majom.
2020. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Te milyen kótlával jársz 12-es? XD
2020. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a BKK buszainak a 3/4-ét be lehetne zúzatni! XD
2020. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Megindult az okoskodás! Ezaz! Végre valami! Unatkozom. XD
2020. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kedves 14-es. Öreg "majom" vagyok. A 80-as években a Rottenbiller utcában dolgoztam. Sokszor egész nap gomolygott a füst. Azóta sokat javult a helyzet a környezetvédelmi normák miatt. Ennek örülök. Vannak emberek akikre nem vonatkozik? Kedves kolléganő pattogott, hogy megbüntették a BKV-n. Kérdezem a közértben mindig megúszod a lopást? Erre megsértődött. Kezdeményezz népszavazást, hogy engedjék az autókat részecskeszűrő nélkül. Megszavaznák a polgárok? Megszavaznák a lakosok? Szerintem nem. Te felettük állsz erkölcsileg? Nincs rá 200.000 forintod? Ha csóró vagy járj gyalog.
2020. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
15 Suzukival. Újonnan vettem.
2020. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy hogy lehet valaki akkora egy bőgőmajom, hogy:

1. városi araszolásra dízelt vesz,

2. kiiktatja az állandóan elduguló részecskeszűrőjét,

3. tovább mérgezi a szűrő nélküli kotlák szeméthegyével a város levegőjét,

4. majd kikéri magának, amikor ezt valaki megjegyzi neki.

A szekunder szégyen jár át, hogy ilyen önző gyökér parasztoknak szavazati joga van és autóba ülhetnek.

2020. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!