Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy az ablaktör...

Honnan tudom, hogy az ablaktörlő lapát már cserére szorul?

Figyelt kérdés

Ti milyen gyakran szoktátok cserélni?

Nekem az tűnt fel, hogy az utóbbi időben már nem "nyekereg" olyan gumisan és nem is húzza le a koszt teljesen. Gondoltam csak koszos a lapát, így áttöröltem ablaktisztítóval és papírral, de ilyen fekete csíkot húz a papíron. Létezik, hogy már elfáradt? 2 éves lapát egyébként.



2020. okt. 6. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves simán elfáradhat. Én legutóbb akkor cseréltem, amikor egy részén már levált a gumi. Szerintem az már elég alapos ok.
2020. okt. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csikoz, meghát már nem szedi le a vizet. Én nekem nagyon változó, fél évente-évente cserélem, de én megyek 60.000-et egy évbe
2020. okt. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nem mindegy a minőség. Nem írok márkát, de van, amelyik tíz év után kezd csíkozni. Persze a legjobb minőséget is hazavágja ha télen a ráfagyott jeget akarja a versenyző ablaktörlővel lekotorni, vagy bő víz nélkül a rászáradt port, sarat..

Amikor csereérett lett a tíz éves gumi, vettem méterben árult gumit..na az hat hónap után kezdett vacakolni..


Nem volt mit tenni, vettem egy drága gumit, ami a típusra volt szabva. Az jó.


Ja, még annyit, hogy a jóminőségű gumit is áthúzom néha szilikonzsírral..de annak a minősége sem mindegy..

2020. okt. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már nem töröl szépen, csíkoz, fátyolosan töröl, vagy hangja van, na én akkor cserélem. Ez nálam általában 1-3 évet jelent. Minőségre nálam a Bosch vált be. A "gyári" 12e Ft-os sem bírja tovább. A Valeo, Champion, valami lengyel Oximo, meg az olcsó no-name meg pláne nem valami tartós. Engem az idegesít a legjobban mikor nyikorog, nyekereg, suttyog a lapát az üvegen.
2020. okt. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Peugeotnál 13 éves elmult amikor elszakadt és cserélni kellett , addig jó volt.
2020. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, valahogy egyértelmű lenne nem? Ha jól töröl akkor jó, ha maszatos, csíkos, akkor nem...

Én 6-8 havonta cserélem. Mondjuk évente 20-25k km-t megyek

2020. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Ha ez számít én 25-28e km-t megyek egy évben, 90%-ban autópályán. Nyári száraz időben is kénytelen vagyok mosófolyadékkal törölni, mert másodpercenként placcsannak szét előttem az üvegen a bogarak. Ez is számít, mert aki főleg városban közlekedik, annak ez szinte ismeretlen jelenség. Odafagyasztani viszont nem szoktam, mert van garázs szerencsére. Így bír ki pár évet egy jó minőségű lapát.
2020. okt. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy nem törli a vizet, hanem elkeni, csíkokat húz, esetleg nyikorog is még vizesen is.
2020. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!