Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a dobfék szerintetek...

Ez a dobfék szerintetek csereérett?

Figyelt kérdés

Ma voltam gumicserén, és lehidaltam, hogy milyen rozsdás a hátsó két dobfékem (jó, nem mai darabok). Ha semmi különöset nem érzek fékezéskor, akkor még várhat a csere?


Ilyen rozsdás:


[link]



2020. okt. 7. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Elég durván rozsdás. Én már csak a kinézete miatt is lecserélném, nem lehet olyan horror összeg.
2020. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez semmit nem jelent, a belső a fontos.
2020. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
most cseréltettem a dobot, 2 hét után majdnem így néz ki mint a képen
2020. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már elég durván korroadált, nem csak felületi rozsda.

Ettől függetlenül nem rohannék szerelőhöz. A következő betét csernél a dobot is cserélném és kész

2020. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Lekell venni és megnézni a belsejét és a fékpofákat mert ettől még lehet nincs vele probléma.
2020. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Ettől még lehet jó. Vastagsàga a lényeg.
2020. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így ránézve már mélységre is van rozsdásodás, nem csak felszínre. úgyhogy nem sok jót mondok. De ezt meg kell mérni tolómérővel és vagy a gyári értékhez vagy tapasztalati értékhez hasonlítva eldönteni, hogy jó-e, még mielőtt cserélitek.

Aztán ha jó akkor lepucolni és kezelni. Ha nem jó akkor csere. Nem egy nagy összeg egyébként.

2020. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!