Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy vezérműlánc...

Mennyibe kerül egy vezérműlánc csere ha valóban csereérett az autóban?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem egy 2008-as 1,3 (benzin)-as Corolla-t.

Mielőtt megvettem, egy szervízbe elvittem teljes átvizsgálásra, ahol mondták hogy gyakorilatilag kitűnő állapotban van (tényleg gondos tulaja volt). 168e km-el vettem az autót.


Olvastam hogy vannak olyan gépjárművek ahol örökélet a lánc, de van ahol cserélni kell, ha jel mutat rá.


Amennyiben mutatna bármi erre utaló jel, mennyibe kerül egy vezérműlánc csere (szett, becsült munkadíj)?

Megbecsülni sem tudom mert valahol fél autó árát, valahol 100e Ft-ot olvastam.


Előre is köszönöm!



2019. júl. 4. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100 amivel illik kalkulálni. Én most rendeltem meg a gyári lánckészletet és a vízpumpát átszámolva 45ezerért, szerelőmnek nagyon korrekt díja van,így duplázom és kerekítem az 100ezer ,de ennél több amivel a bulira készültem.De a szerelőt előtte mint mindig majd megkérdezem, ő fog mondani egy kb összeget ami csak fölfelé megy,ha szívni kezd valami miatt.
2019. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

unixauto.hu

Motorkód alapján ki tudod keresni mennyi a komplett láncszett. A szerelőnek van komoly kedvezménye, 6 számjegyű összegnél egy normális szerelőnél munkadíjjal megáll annyiban a művelet, mint az alkatrész listaára.

2019. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

még ne tipródj lánc-cserén. Nekem 2005-ös van, de semmi jel a láncnyúlásra(sem)..persze fullszint olaj kell a kicsikének, azzal örök élet.

Ez a corolla is örök élet. Még nem hallottam a klubban, hogy valakinek eszébe jutott a csere.

2019. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sx4 láncos, olyan 300e környékén már lehet gondolkodni a cseren
2019. júl. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos már a Toyota se a régi 150.000km már el kell gondolkodnia cserén, ha csörög akkor meg egyből. Íme egy 100e km futott avensis..

https://www.youtube.com/watch?v=MHZ0y2NCAUc


Japánok közül talán a Nissan az aminek tartós a lánca. pl: Qashqai 1.6 benzin

2019. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elviszem szerelőhöz jövő héten olajcserére akkor megkérem nézze meg a lánc állapotát is.

Megvétel előtt volt egy szervíz felmérésen a kocsi, gyanítom akkor mondták volna ha gond van a lánccal

2019. júl. 5. 18:46
 7/7 Kiserdi válasza:
0%
Add el és vegyél kerékpárt.
2019. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!