Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2011 H Astra komplett...

Egy 2011 H Astra komplett vezérlés cseréje + munkadíj lehet 240 ezer forint? 2011 1.6 benzinz

Figyelt kérdés

Egy barátomnak a rokona szokott foglalkozni az autóval

Ma beszéltem vele erről kapcsolatban és ezt az árat kaptam, én érzem túl drágának? vagy tényleg ennyibe kerül?

( ismerőseimnek fele ennyiből kijön )



2020. okt. 7. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Z16XER (A16XER) motor vezérműszíjas. A gyári GM vezérlés készlet kisker ára kb bruttó 43.000 Ft (szíj, felszítőegység görgőve, vezetőgörgő).

A vízpumpát nem a vezérlés hajtja, tehát nem szükséges feltétlenül cserélni.

A csere normaideje 2,5 óra.

Tehát anyaggal, munkadíjjal kevesebb mint a fenti ár harmadából meg kell állnia a komplett műveletnek, ha az ajánlat más tételeket nem tartalmaz.

2020. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én most cseréltettem a vezérműszíjat .Ecotec 1.6 16v turbó z16lel.65ezer Ft volt a gyári szíjkészlet(benne volt a vízpumpa is)munkadíjjal együtt.Igaz féláron vettem a szíjkészletet bárdis kedvezménnyel,így csak 40ezer ft volt és 25ezer a munkadíj.Ha láncos a vezérlés,akkor picit drágább a mulatság,de akkor sem annyi mint amit írtál.
2020. okt. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Ez motorblokktól függ. Volvo D3-as motorjainál a szíjcsere fél órás művelet, de ha szeretnél vízpumpát is cserélni, le kell bontani még az egyik bakot is, így már fél napja rámegy a szerelőnek.

Ettől eltekintve, én egy százassal legalább túlárazták szerintem.

2020. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok, mint irják feléből bőven megvan.
2020. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ebbe benne van a két "okoskerék" (vezérműkerék, típushibája ennek a motornak), és a szolenoidok cseréje, akkor az ár reális.
2020. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
+ 5 igen, ez emlitve volt a vezérműkerék (2db), csak azt nem értem, hogy a hangjából megmondta hogy mindent cserélni kell, meg sem nézte a kocsit
2020. okt. 8. 11:10
 7/8 A kérdező kommentje:
+ a kocsiban van 65 ezer kilóméter
2020. okt. 8. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt elfelejtetted megemlíteni. :) A vezérlésmódosító kerék cseréje nem a normál vezérléscsere része. Akkor cserélik, ha gond van vele. Így már más a helyzet az árat tekintve. De így sem a legolcsóbb, ahol cserélik neked.

Hangján lehet hallani alapjáraton, "dízelesen zakatolós", nem olyan simán jár, ha gond van vele.

A futás önmagában semmit nem jelent, még akkor sem ha első tulaj vagy. Az újonnan vette 1,5 éves, 28.000 km-t futott K Astrámban pl széthullott a vezérműlánc. Hangsúlyozom, lánc! Nem 280.000, 28.000 km! Garanciális csere lett a vége.

2020. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!