Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak olyan nagyobb köbcentis...

Vannak olyan nagyobb köbcentis manuális váltós autók (2000 vagy felett), amiket érdemes lehet megvenni, mert aránytalanul olcsóak?

Figyelt kérdés
Kellene nekem, egy második autó. Igazából "esőkabát"-nak körülbelül, meg azokra az utakra nem akarom az elsőt használni. Évente belemenne 10000 km körülbelül, nem több. Nyilván átnézném nem rohad-e, az alját is. Van rétegvastagság mérőm is. Egy idős autó persze nem lesz makulátlan, az nyilvánvaló, de hajlandó vagyok kompromisszumokra. Ha tudtok konkrét típusokat mondani, amiket kerüljek, azt is írhatjátok. 1 millió alatt nézelődnék.

ápr. 26. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

ami aránytalanul olcsó az azért van, mert egy foshalmaz

különösen ez az 1 millió alatt akarok 20 millió fölötti autót téveszmék

ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.


[link]


Talán az első 1gen octavio a két literes 115lovas motorral. De érdekes lehet számodra ez a 626 is (ha csak nincs szétrohadva)


[link]

ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, 10 éve relatíve olcsón dobálták ezeket a 2.2-3,2 4-5-6 hengeres szívókat, mert sokat zabálnak, de ma inkább fölkúszott ezeknek a reál értéke, mert egyrészt kevés van belőle, többségüket már szétrúgták, másrészt rájöttek az egyéb előnyeire. Nem gondolnám hogy van használható állapotú 2l fölötti benzines autó 1m ft-al bezárólag. Még 2-ért is nehéz találni, inkább 2,5 környékén vannak a jók, a költségmentesek meg 2,5-3 körül.


Miért kell "esőkabátnak" 150-200 lóerős autó?

ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írta, hogy milyen erős legyen.
ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1 millaér biztos nincs ilyen,ne is álmodj. 3M fölött kezdődik
ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#1: Nincs ilyen téveszmém, na meg ezek az autók, amikről szó van egy sem volt 20 millió újonnan, de még a közelében sem szerintem.


#2: Köszi az oldalt, elolvastam. A Mazda 6 2.3 GT-t milyenek? Érdemes lehet ezzel foglalkozni? Na meg találtam még ilyet is, igaz ez automata! xD


[link]


Valamint S60 2.4 szívó benzinest is nézegettem...


#3: Igazából nem az erő a lényeg, azért akartam nagyobbat, mert akkor a kasztni is nagyobb és valamelyest jobban biztonságban vagyok/vagyunk és tudok bele pakolni is, ha kell. Tudom én, hogy van Lupo, Arosa amiknek a szebb verziói tetszenek is, de nem mernék velük közlekedni, mindenki letarol.


Gondolom senki nem ért hozzá, vagy alkatrész se sok van. Unix-ban nem látok hozzá. Persze lehet vízkáros, vagy az automata rossz állapotban. Mondjuk, ha tényleg ennyi a km (bár persze ez szinte ellenőirzhetetlen), akkor annyira gatya nem lehet. Fetltélezem, USA-ból bejött valami más európai országba sok-sok éve és nálunk kötött ki.


Esetleg 1.8-as szívó benzinesek? De hozzátenném nem akarok olyan autót, ami mint, ahogy említettem a kasztni gyakorlatilag "papírból" van.

ápr. 26. 10:35
 7/13 A kérdező kommentje:
Amit a #3-asban írtam, a #2-nek ment, de bárki válaszolhat rá.
ápr. 26. 10:36
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nem, de a legtöbb 2-3 liter közötti autó ezt a tartományt fedi le.


Kérdező, ha biztonságos autó kell 1m alatt, nem a motor lökettérfogata határozza meg. Sokszor ugyan abba a blokkba rakják bele az 1.4-1.8 vagy 1.6-2.0 perselyezést, meg van hogy ugyan abba a motortérbe beleteszik az 1.8 szívó meg a 3.0 V6 motort is. Továbbá nem egy olyan autó van ami relatíve nagy kasznis, törésteszten még is csúnyán szerepelt.

Az S60 jó választás, ha 2m fölött nézegeted. A 2.4 5 hengerrel kizárt hogy normálisat találsz 1,5 alatt. Relatíve ritka, megy felfele az áruk. Meg majdnem mindegyikben van kéttömegű (benzinesekben is), sokan azért adják el a Volvot mert cserés lesz a kendkerék. Ez jó 5-600 eft-al megdobja a vételárat.


Ha 1m alatt kell a kasszához mérten biztonságos autó, vegyél egy Octaviat, Passatot, akár 1.6 benzinnel, akár dízelmotorral. A lökettérfogatot másodlagosnak venném.

ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Esetleg Alfa 156 2.4 JTD. Asszem van cikk arról, hogy a 2.4 JTD szar, de az tudtommal a 159-esben lévő hengerfejre vonatkozik, és ott is revízionálták (210 LE-s változat már jó).


PT Cruiser Chrysler 2.4 benzinessel is érdekes lehet

ápr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mustang
ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!