Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem létezik téli bogárol...

Miért nem létezik téli bogároldós szélvédő mosó folyadék vagy nyári bogároldós de fagyállós szélvédőmosó folyadék?

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#7: De, arra gondoltam. Bogároldó.

Az volt a kérdés, miért nincs ilyen ablakmosó, ami bogároldós.

Válaszom:

- magas koncentrációban ha beletöltöd az ablakmosó helyére, spriccelgeted, kapja a szélvédő, kocsi eleje, hátulja, a fényezésre kerülve szét zabálja

- alacsony koncentrációban vízzel / ablakmosóval felkeverve semmi értelme, mert nem hat


Nem mondtam, hogy nem lehet tisztítani ablaktörlővel az üveget :D. Nyilván azért van rajta ablakmosó is. De elsődlegesen nem az a funkciója. Ha full koszos, homokos, poros, bogaras, madárszaros, satöbbi ablakot törölsz folyton, szétszedi az ablaktörlőlapát gumiját.

Merthogy te majd azzal tisztára húzod. Nem. Nem lesz az. Onnantól kezdve meg csak kened szét az egészet.


Sőt, elcsapok egy nagyobb bogarat, ki is kapcsolom az automata ablaktörlőt, nehogy ráhúzzon... Mert szétkeni az egész szélvédőn, amit tényleg csak mosással szedsz le. Ráfújhatsz 12 liter ablakmosót, meg törölheted 4 napig az ablaktörlővel, nem fogja leszedni. Mert nem arra van kitalálva, hogy leszedje a bogarat.

2020. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11/


Kicsit félre érthettél én nem tömény bogároldót akarnék bele önteni az ablak mosó folyadék helyett :)

De elméletben nyáriban van bogároldós nem?

2020. okt. 10. 01:07
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp most mérgelődök. Idén vettem itthon először téli ablakmosót, és nem számítottam rá, hogy ennyire szar a némethez képest. Az remekül bevált egész évben, mind a bogarak, mind a fagyás ellen.
2020. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13/


Én épp máson mérgelődök de ablakmosó folyadékkal kapcsolatos.

2020. okt. 10. 17:32
 15/15 anonim ***** válasza:

#13:


... Ezt inkább nem is kommentálnám :D. Az, hogy itthon, vagy németben veszed... Ez a tipikus "kinnt minden jobb". Esetleg ha ugyan azt a márkát veszed itthon mint kinnt? A "német" ablakmosó... Valszeg annyira német, mint amennyire magyar az, amit itthon vettél :D. (Ha csak nem konkrétan magyar gyártó termékét vetted)


Van belőlük száz féle. Egyik ilyen, másik olyan. De ne kezd el ezt a bezzeg Németországolást légyszi...

Mintha azt mondanád, hogy a német Redbull mennyivel jobb mint az itthon kapható Monster... Semmi köze az országhoz, ahol veszed...

2020. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!