Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elrontották a chiptuningomat?

Elrontották a chiptuningomat?

Figyelt kérdés

Adott egy 5ös Golf, 3,2 literes 6 hengeres motorral.

Gyári adatok szerint 250 ló, 320 nm. 10,7 litert eszik vegyesen.

Jónak jó volt, de úgy éreztem még ebből ki lehetne hozni többet is. Elvittem chiptuningra. Felmérést követően kaptam egy ajánlatot, az új értékek: 266 Le, 345 Nm.

Na most a gondok ott kezdődnek, hogy mértem egy 0-100-at. Egy az egyben ugyanannyi volt több mérést követően is, mint korábban (6,7 sec).

Nem kellene legalább egy minimálisan kevesebbnek lennie a 0-100-nak?


De ez még a kisebbik gond. Chipelést követően pár nappal előjött, hogy hidegen dadog, lüktet az autó, egy kicsit ingadozik az alapjárat. Ezt mindig csinálja hidegen, chipelés előtt soha nem fordult elő.

A másik pedig hogy chip után pár nappal kezdődött, hogy zajos lett a kormány, olyan mintha sokkal jobban kéne a szervo motornak erőlködnie.

Létezhet, hogy elrontották? Vagy lehúztak?



2020. okt. 9. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Vidd vissza, hogy egy szeméthalmot csináltak. Vagy normálisan megcsinálják vagy fogyasztóvédelem.
2020. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

nem véletlenül olyanok a gyári beállítások amilyenek, ott van a legoptimálisabb teljesítmény viszonylag kis fogyasztással és stabil járással, ha neked több kell valamiből akkor a másikból nem lesz olyan jó, ez sajnos ilyen

attól függetlenül vidd vissza hogy elkurták és keress nevesebb hozzáértő embert

2020. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"úgy éreztem még ebből ki lehetne hozni többet is"


Ez nem turbós... Kár volt piszkálni

2020. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, hát de a kukid azért csak nagyobb lett tőle, vagy az sem?
2020. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
#4, ja, 3 cm helyett 3,1 cm...
2020. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden úgy lett volna ahogy le van írva az a + 16 Le, azért egy métert se lett volna érdemes menni és fizetni.

Ezt te a büdös életben nem veszed észre.

2020. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Még ha 25 lóerő lenne pluszban az is csak 10% + lenne.

20% alatt felesleges a chiptuning.

2020. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

250 lóerőről ki az az idióta aki 266-ra akar tuningolnmi? Ha agyonvernének se vennéd észre a különbséget.

Egyébként sem csinál ilyet normális ember, de így pláne minek, kb. megmondták kerekperec, hogy sz..rt se csinálnak vele.

2020. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. alap, hogy szívó motort nem chiptuningoltatunk... Egyrészt minimális növekedés érhető el, de annál több negatív dolog előjöhet, másrészt pár okossággal (hideg levegő beszívás, ram air, stb.) ugyanazt a teljesítménynövekedést eléred, mint a chiptuninggal.


Chiptuningolni csak turbóst érdemes.

2020. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mekkora troll. :D


Jaja, elrontották. :D.

2020. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!