Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota corolla e11 önindító hiba?

Toyota corolla e11 önindító hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 1.4 vvti corollám. A hónapokban arra lettem figyelmes, hogy napi első indításkor ahogy indítani próbálok, egyből se kép se hang, mint ha nem lenne benne akku. Akkumlátor saru picike megmozgatásával egyből "visszatért az élet bele", indít, megy. 2 napja viszont nem. Önindító nem indít, gyújtás van, önindító relé kattan. Tolásra INDUL. Elektronikai hiba lehet, vagy bendix nem húz vissza? A kettő között lehet összefüggés? Néha néha beindult önindítóval is. Köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 11. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha az akusaru megmozdítása megoldja a gondot, akkor nem gondolod hogy az akusarukat kéne megtisztitani, meghúzni?:)
2020. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem oldja meg. MÁR. Írtam, hogy két napja nem indít. Önindító nem teker egyáltalán.
2020. okt. 11. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mozgatni kell, hanem levenni, mindkettőt, megcsiszolni a pólusokat, a saruk belsejét, (szükség esetén csere) rendesen meghúzni, és utána megpróbálni.

És az sem árt, ha az akksi fel van töltve.

2020. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fullon van az akku, megcsiszoltam, levettem. Leegyszerűsítve önindító relé Kattan, de az önindító meg se moccan
2020. okt. 11. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
bendix hiba.
2020. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem "bendix" van benne hanem behúzótekercs


a bendix a régi autókban volt az egy mechanikus szerkentyű az indítómotorban


A mai autókban mágneses kapcsoló müködteti az inditómotort, nem bendix:)

2020. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kopogtasd meg az önindítót egy kalapáccsal, vagy amivel odaérsz.

Lehet hogy csak megszorult egy kicsit.

2020. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kocogtatáson túl vagyok, úgy sem. Többi autómon hatásos volt egyből :)
2020. okt. 11. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor irány egy autóvillamossági szerelő.
2020. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!