Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kell új téligumi, akkor...

Ha kell új téligumi, akkor használtan felnivel együtt vegyek vagy teljesen új gumit és felrakassam a jelenlegi felnire?

Figyelt kérdés

Pénz és ésszerűség az elsődleges szempont.

165x75 R14-es gumiról van szó. Ha veszek újat, akkor 40-60 ezer a gumi és 8000/db a felrakás, a használtnál pedig változó. Jól számolok? Ti mit csinálnátok?


2020. okt. 11. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rövid távon drágább, de amúgy jobb. Mert ha van külön felnid mindkét garnitúrához, akkor nem kell áthúzatnod minden évszakváltáskor, vagyis nincs extra költség és nem rongálódik a gumi a szereléskor.
2020. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen tiszta a válaszod, nem tudom melyikről beszélsz. Jelenleg is van felni hozzá, tehát nem a nyári helyére tenném fel. A téli gumi profilmélysége alacsony, ezért kell új gumi.
2020. okt. 11. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben új gumiszettet vennék és felrakatnám a mostani helyett.
2020. okt. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz használtan is felnivel együtt csak nem mindegy hogy az mennyit volt használva, mennyi idős és a jelenlegi autóddal amin lesznek meddig tervezel kb. Ha csak 1-2 szezonra kell akkor lehet olcsóbban kijössz, a megmaradt felniket amiken a régi gumik vannak leszeded a gumikat és a felnit vagy elteszed tartaléknak, vagy eladod valakinek.

Ha hosszabb távra tervezel akkor vegyél új gumikat inkább, és rakasd át a felnire. Nekem 7 ezer ft a 4 gumi szerelés felnire mivel én felnire rakatom át a gumikat váltásnál mert így alakult és nekem az átgumizás felrakás, centirozás mindennel együtt megvan 7 ezerbe. Nyilván nem a legdrágább helyen csináltatom.

2020. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minek vennél akkor még egy 3. szett felnit tök feleslegesen ráadásul használt gumival, ha már van 2 garnitúra felnid? Én vennék egy új szett gumit vagy ha nagyon fontos a pénz akkor egy alig használt használt szettet.

(#1 a guminak semmi baja nem lesz az átszereléstől, nekem egy szett felnim van, azon cserélgetem a gumikat, 190-nél is stabil az autó, illetve kanyarokban is.)

2020. okt. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

32.000-ért raknak fel neked 4 db 14"-os gumit?! :O Azt a gumist nagy ívben kerülném, ahol ilyen lehúzós árakkal dolgoznak. A teljes garnitúrára a 8000 már reálisabb komplett szereléssel.

Gumiból soha nem vennék használtat. Amikor vettem mindig csak gumit vettem. Eszembe nem jutott felnistől együtt venni. Akkor a gyári alufelnivel mit csinálok? Amire végig vigyáztam, nem padkáztam meg, karc sincs rajta. Árulgatom aprópénzért, hoyg cserébe felrakjak valami használtat?! Arról nem is beszélve, hogy használt szettnél szeretik kispórolni a nyomásszenzorokat. Tehát így is, úgy is, le kell gumiztatnom, hogy a szenzorokat beszereljék. Ennek így nem sok értelmét látom.

14"-os méretben nem is vészes az ár. Nekem egy garnitúra 100-120e-be kerül.

Szóval egyértelműen csak gumit vennék, azt a saját felnimre rakatnám fel és legalább 5-6 évig megint nem kell vele foglalkozni. A használt valamennyire lutri és nem fog ennyit elmenni. Annak sok értelmét nem látom, hogy egy-két év múlva vehetsz megint másikat. Nem sokat spórolsz vele. Legfeljebb akkor látom némi értelmét, ha amúgy is eladásra megy az autó és csak az a lényeg, hogy valamilyen még használható gumi legyen rajta.

2020. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha neked 8k/db-ért rakják fel, akkor sürgősen keress másik gumist.

Egyébként ként ilyen kis méretnél én vennék egy garnitúra új acélfelnit és új gumit és minden gond letudva

2020. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!