Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha eső után sárga...

Normális, ha eső után sárga rozsda borítja a féktárcsát?

Figyelt kérdés

Nemrég cseréltem le a gyári lemezfelnit egy sokkal szellősebb alufelnire és most tűnt fel, hogy eső után az amúgy szép fényes féktárcsát pöttyökben sárga rozsda borítja. Ez pár fékezés után le is kopik róla, de nem tudom, hogy ez így rendben van-e alapvetően.

A szerelőmtől kérdeztem, hogy milyen állapotban vannak a fékek és azt mondta, hogy a tárcsa és a pofa is még minimum 20ezer kilómétert ki fog bírni, nincs kivállasodva a tárcsa és a fékpofa sincs nagyon elkopva, szerinte ez így oké.

Ez normális dolog, hogy eső után rozsdás lesz, csak eddig nem vettem észre, vagy valami nem oké?



2020. okt. 12. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Még autómosás után is előjön. Az én 10 éves Mercimen is mindig megfigyelhető, de a 30+ milliós kategóriában is.


Felületi rozsda, két fékezés és lejön.

2020. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vasnak, amiből a féktárcsa is készül, az a tulajdonsága, hogy nedvesség és levegő hatására rozsdásodik.

Igen, normális.

2020. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
normális. az én ferrodo tárcsám is rozsdás lesz, ha valamiért víz érte, és állt az autó egy éjszakát.
2020. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerinted a vas, és a nedvesség hatására mi keletkezik? Hány éves vagy? 10?
2020. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

(Ha te látod a tárcsát, akkor neked tárcsaféked van, ott a tárcsával szemben a fékbetét súrlódik, ha dobféked van abban van fékpofa, de az kívülről nem látszik, mert a dob takarja)

2020. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!