Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóm egy eleme újra festett,...

Autóm egy eleme újra festett, de nem lakkozott. Ha spray lakkal lefújom, az ugyanolyan jó lesz, mint ha kompresszorral tenném? Tükörről van szó.

Figyelt kérdés
2020. okt. 13. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia.


Csúnya lesz.


Hogy mire alapozom ezt a választ? Arra, hogy nagyon nagy gyakorlat kell s spray-el végzett fényezéshez. Sokkal nehezebb vele dolgozni, mint kompresszorral és levegős fényező pisztollyal.


Viszont ha itt ezt megkérdezted, akkor nem vagy ebben gyakorlott.


Ha mindenképpen saját magad akarod csinálni, azt javasolnám, hogy szedj össze néhány hasonló méretű háztartási cuccot, olyan íves felületekkel mint a tükröd burkolata (ócska lábas, műanyag tál, stb.), és gyakorolj ezeken, hogy majd maga a tükör fényezése jól sikerüljön.

2020. okt. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérdés az, hogy lepattog - e a lakk.
2020. okt. 13. 04:35
 3/7 D. Brasco ***** válasza:
75%
Garantaltan le
2020. okt. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én már csináltam hasonlót. Direkt karosszériához való lakkal. (Autómhoz lehet kapni színkód alapján "gyári" javítófesték + lakkspray csomagot.) Eleinte nagyon jól nézett ki, nagyon elégedett voltam, hogy ilyen szépre meg tudtam csinálni. De aztán egy-két év múlva teljesen megrepedezett a lakk és csúnya lett. Nem tudom mit csináltam rosszul...
2020. okt. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán le fog pattogni, főleg majd a mosóban.

Nem véletlenül használnak olyan lakkot az autógyártók amilyet, pedig mennyivel olcsóbb lenne a Tescos spray is nekik.

2020. okt. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Lehet jó eredményt elérni vele. Az autó értékétől függ szerintem, hogy érdemes-e ilyen otthoni mókázásba fogni.
2020. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Pár festékboltban beszerezhető kétkomponensű színtelen lakk is spraybe töltve.

Ezt elég gyorsan illik elhasználni, mert a két komponens elkezd reagálni és megdöglik.

De amúgy elvileg tudja azt a keménységet, mint a kompresszorral kifújt azonos típusú autólakk.


Tényleg nem egy majális spray-vel szépen dolgozni. Nem lehetetlen, de nem könnyű.


A felületet a lakk alá előkészíteni is problémás, ha az már lakk nélkül látott időjárást, port, esőt.

Egy vizes csiszolás 1500-2000 közti polírpapírral nem ártana meg egy tökéletes zsírtalanítás.

Akkor van esély, hogy nem fog lepattogni.

2020. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!