Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor mi a teendő? Részlete...

Esztipeti15 kérdése:

Ilyenkor mi a teendő? Részletek lentebb

Figyelt kérdés

Az autómon lejárt a műszaki szeptemberben. Kértünk rá egy hónap hosszabbítást. Így október 16-ig van még műszakija. Ma elvittem egy lakatoshoz, mert a küszöbök elrohadtak és így úgysem menne át a vizsgán.

Viszont így 2 nap és lejár a meghosszabbított műszaki, mindeközben meg a szerelő meh is kell csinálja. 2 nap alatt nem lehet. Ilyenkor mit van? Lejár a műszaki és amikor kész a kocsi simán elvisszük vizsgára? Vagy hogyan megy ez? Ugye a forgalomból ezért nem vonják ki meg ilyenek.?



2020. okt. 14. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
idén használhatod a rendelet miatt vizsga nélkül is.
2020. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szeptemberben lejárt műszakival nem érvényes rá a hosszabbítás. Az kb. március - július (vészhelyzet + 15 nap) volt érvényben.


Ideiglenesen kivonatod párezer forintért, amíg elkészül.

2020. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem jutott eszedbe az elmúlt két hónapban?

Egyébként kérsz rá útvonalengedélyt és el tudod vinni vizsgára.

(Azt nem tudom, hogyan van most a hosszabbítás a vírus miatt, én szeptember elején leműszakiztattam normálisan)

2020. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Forgalomból kivonni, csak biztosítás hiánya miatt szoktak, és akkor sem pár hét alatt.

Műszakira el tudod vinni tréleren is, de ha már tudod hogy mikor megy vizsgára, akkor az okmányirodában kérhesz rá útvonalengedélyt. Akkor a saját lábán viheted.

2020. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs vele, ha elviszed levizsgázik és kész van.

Lehet később is vizsgáztatni.

2020. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, utsó, csak útközben le ne bukjon a kocsival.

Egyébként most kaptam a figyelmeztető levelet, hogy hamarosan lejár a műszakim. Ott azt írták, hogy vészhelyzet esetén (gondolom, ez a karanténra vonatkozik) 180 nappal meghosszabbítható a műszaki érvényesség.

2020. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!