Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted egy négyévszakos...

Szerinted egy négyévszakos gumi jó lenne ilyen használat mellett ?

Figyelt kérdés

Egy 2014-es Mazda 3-asom van, 100 lovas nem egy erőgép. Sajnos a kocsit úgy vettem, hogy a nyári meg a téli is gyári, tehát 7 évesek, összesen 130 ezret raktak a kocsiba, a gumikban nem tudom hogy oszlott el, de cserések.

Mivel az év nagy részében a nagyvárosi forgalomban járok csak, ezért gondolkodtam a négyévszakoson. Évente 5-10 ezernél nem megyek többet, ebből kb. nyáron megyek autópályára (horvát nyaralás), vagy főútra, télen egyáltalán nem megyek "nagyobb sebességgel".

Mivel a négyévszakosokról egyre jobbakat írnak, gondolkodtam egy "Nexen N'Blue 4 Season WH17", amiről a tesztek is jókat mondtak és nem egy nagyobb vagyon.

Magyarországon a hó lassan már alig esik, inkább a hideg vizes aszfalt, ami gyakoribb szerintem. Valamint az időjárási változások is nagyon furcsák, sokszor még decemberben is meleg van, az általános 7 fok alatti hőmérséklet pedig szinte sosem állandó, ha igen akkor is teljesen random bizonyos hónapokban/hetekben, tehát lehet hogy novemberbe felraknám a télit márciusig, és ebből a 90%-ban melegebb lenne, mint 7 fok, ami tönkre teszi a télit.

Vélemény...?



2020. okt. 14. 08:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem rakom fel most, egyértelmű.

A 7 fok egy ajánlás, azért mondják, mert ha nem nagyon megy 7 fok fölé a hőmérséklet, akkor már jó eséllyel vannak hajnali fagyok.

Szóval akkor fogom felrakni, amikor már reálisak lehet talajmenti fagy reggelente. Levenni pedig akkor szoktam amikor már nem várható.

Egy autóra egy-egy szett gumit szoktam venni, aztán úgyis cserélem az autót is, szóval nem bukok rajta emiatt.

2020. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11 Amúgy nyilván az évszaknak megfelelő gumik jobban teljesítenek.

Ez kompromisszum azoknak, akik nem cserélnek autót a gumikkal :)

2020. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Prémium négyévszakos jó lesz erre. Michelin gyártja az egyik legjobbat.
2020. okt. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12: Pont ezt mondom, ha jó 4 évszakosat akarsz, akkor prémium kell, akkor meg már nem biztos, hogy annyira megéri a kompromisszum. Úgyse az a gond általában, hogy valaki óvatos, hanem, hogy valaki más nem...


Azért ne legyen ördögtől való, ha valaki 5-6 évente, 120-150k km után autót cserél :D


#11

2020. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért cseréled le az autót, hogy ne kelljen rá új szett gumit venni?
2020. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15: Dehogy, azért az súlyos lenne. Más okokból cserélem, de ha vétel után veszek rá két garnitúra új gumit, akkor nem kell rá újabb szett amíg nálam van a fenti futásadatok alatt


#14

2020. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!