Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 1200 vagy Bogár?

Lada 1200 vagy Bogár?

Figyelt kérdés

Sikerült összegyűjtenem annyit, hogy végre tudok venni egy veteránt (hobbiautónak természetesen). Tavasszal szeretném megvenni, van rá még egy kis időm.

Az 1200es lada és a Bogár (60as évek vége-70es évek eleje) között gondolkozok, de nem igazán tudok dönteni. Eddig a Bogár volt a cél, mert gyerekkori álmom, a mai napig az egyik kedvenc autóm. Ezt mondanám pozitívumnak, meg persze azt is, hogy ma már elég ritka és a boxernek szerintem nagyon jó a hangja... :D


Negatívumnak azt mondanám, hogy egy jó állapotú (amire az alap karbantartáson kívül nem kell ráfordítani), ezekben az évjáratokban már a 2 misi felé vannak. Ezen kívül az alkatrészek talán drágábbak, mint a Ladához.


Lada:

Mostanában kezdtem csak el gondolkozni rajta, eddig annyira nem érdekelt. Mindig megnéztem, ha láttam egy szép darabot, de így ennyivel le is zárult.

Pozitívum:

-Bogárhoz képest olcsó (egy jó állapotú olyan 1-1,2 millió körül van).

-Alkatrészek olcsóbbak.

-Közelebb áll a magyar múlthoz, azaz talán nagyobb lenne az ,,időutazás fílingje".


Negatívum:

-Még viszonylag sok van belőle (bár ez nem igazán fontos, nem nagyon érdekel, nem is tudom miért írom... :D ).

-Nem gyerekkori álom.


Szóval szerintem a Lada racionálisabb döntés lenne, mint egy Bogár, de fene se tudja.


Ti melyiket ajánlanátok?

Köszi előre is!



2020. okt. 14. 19:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy persze tudom, hogy a bogár jóval fejletlenebb konstrukció, mint a Lada, azaz ez miatt kevésbe használható ma, de mivel hobbira lenne, ezért ennek nincs nagy szerepe.
2020. okt. 14. 19:53
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
én a Ladára szavazok
2020. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Csakis a Bogár! A Lada egy semmilyen autó, nincs benne semmi kihívás.
2020. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Sok év után ma mentem keveset egy normál állapotú Ladával, elképesztő, hogy valamikor ez volt itthon az egyik legmenőbb autó, alig vártam, hogy kiszálljak belőle. Napi használatra förtelem, veteránozni nevetségesen unalmas.

Bogara régen volt egy ismerősömnek, akkor többször is mentem vele, sokkal kezesebb, kellemesebb volt, mint mint egy jóval fiatalabb Lada.

Egyikért se adnék milliós összeget, mert annyiért egy jóval korszerűbb, használhatóbb autót vehető. De ha van egy rendes autó, és hobbiautónak e kettőből választhatnék, a Lada szóba se jöhetne.

2020. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%
Lada egyértelműen. Sokkal autóbb.
2020. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. okt. 14. 20:59
 7/18 anonim válasza:
50%
Ladát vegyél!
2020. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát sok ladás van idehaza. Ezért a sok lada ajánlás. De a kevés ember akinek van bogara nem cserélné el egy ladára a bogárhátuját. Jóval feelingesebb ha élményautónak veszed. Én csakis bogoarat ajánlok. A boxer motor is strapabiró nagyon. Subaru gyárt boxer motoros autókat. És a Subaruk-nak van a mai napig a legtöbb autó a forgalomba amit legyártott. Van az 1302-es VW ami 1600cc.

És van stílusa is. Nem úgy mint a ladának. Nagyon pici helyekre is be lehet faszán parkolni. Az ember azt hinné ott már nincs több hely de te még beállsz vele.

Plusz rengeteg külső szépítésnek való csicsát lehet hozzá rendelni krómosabb lámpától kezdve a sok fajta króm lökhárító védőig minden. És sokkal többet dobnak rajta mint a ladákon.

VW bug 1302

https://www.youtube.com/watch?v=WbTu2L6VLy0

2020. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Hát igen, a bogár az bogár. Szerintem maradok is az álmom mellett.


Bár elnézve az alkatrészeket, itthon vagy túlárazottak vagy nincs is sok minden (persze az alap kopó alkatrészek vannak, remélhetőleg elég is lesz hozzá), úgyhogy talán kicsit macerásabb lesz a beszerzés, mint a Ladához. Cserébe viszont egyszerűbb javítani, ez legalább kárpótolja a kis macerát.

2020. nov. 14. 22:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Lada!! Nekem is az van és jó és megbízható és erős.
2020. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!