Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki volt a hibás ebben a...

Ki volt a hibás ebben a koccanásban?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítsetek nekem. Balra kanyarodó sávban 4-en álltunk. Én voltam a negyedik. Zöldre váltáskor az első két kocsi át ment a lámpán. Az előttem lévő hezitált, aztán nyomott egy kövér gázt. Meg is indult szépen, a szándéka olyannak tűnt, mint aki át akar menni a lámpánál, akár sárgán is ha kell. Így én szépen fel is zárkóztam mögé. Azonban épphogy zöldről sárgára átváltott a lámpa, az előttem lévő azonnal satufékezett. Pedig még kényelmesen át tudott volna menni ő is és én is. Ő már bőven fél úton járt, elhagyta a sáv záróvonalait is. A végeredmény az lett, hogy hátulról bele mentem. Teljesen váratlanul ért, hogy előttem meg fog állni, szerintem indokolatlanul. A kérdés: szerintetek ki volt a hibás? A válaszok után leírom, hogy végül ki fizetett kinek.

2020. okt. 18. 14:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomlassulásos ráfutásos balesetnél a hátsó a hunyó.
2020. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Te voltál. Nem tartottál megfelelő követési távolságot.
2020. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%

Így van bizony, te vagy hibás.

Akár indokkal , akár indokolatlanul áll meg nem mehetsz bele hátulról.

2020. okt. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

A harmadiknak: Nagyon nagyot tévedtél most. Mondok egy számodra lehet meglepőt. Ha indokolatlanul fékezel és beléd mennek hátulról, nem csak, hogy te fizetsz, de még bírságot is kapsz ha rendőrt hívtok! Olvass utána bárhol!


Az emberek 90%-a azt, hiszi, hogy mindig a hátulról érkező a hibás! Tévedés!

2020. okt. 18. 15:21
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
És mi lett a sztori vége?
2020. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
És hogyan bizonyítod, hoyg indokolatlan volt a fékezés?
2020. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig a hátsó a hibás, ez valóban így van, de ezt egy lámpás kereszteződésben soha nem fogod bebizonytani, hogy ő nem indokoltan fékezett akkor amikor zöldről sárgára váltott a lámpa. Néha el kell ismerni, és vállalni a felelőséget, mégha a másik is hülye volt.
2020. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

A vége az lett, hogy a vétlen sofőr én voltam.


"A fékezés indokolatlan volt, a sárga lámpán szabályosan át lehet haladni, ha biztonságosan megállni már nem lehet."


Ezt az előttem lévő sofőr is elismerte.


Kíváncsi voltam, hogy ki mire tippelt, ezért tettem fel a kérdést. Egy hasonló szituációban jó lehet, ha már ezt is tudod, hogy nem mindig a hátulról érkező a hibás.

2020. okt. 18. 16:03
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha elismerte, akkor szerencséd volt. Ha nem ismeri el és tárgyalás lett volna, akkor téged hoznak ki hibásnak.
2020. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy papíron ilyenkor ki a hibás illetve ti miben egyeztetek meg az teljesen külön dolog.

Ilyenkor mindig a hátsó a hibás. Nem fogja érdekelni a rendőrt se, hogy indokolt volt vagy nem a fékezés. Nagyon sokan ilyenkor azt mondják, hogy átszaladt egy macska vagy kutya azért fékezett. Én biztos rendőrt hívnék ha valaki belém jön hátulról.

2020. okt. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!