Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon fent fog a kuplung....

Nagyon fent fog a kuplung. Ennyi idő alatt tönkre mehet?

Figyelt kérdés
Friss jogsim van ( július) kb márciusban teljes kuplung csere volt az autóban (230ezer). Ma azt vettem észre hogy a kuplung magasabban fog. Egy kis emelkedőn alig akart felhúzni, eddig gáz nélkül felhúzott, most gázt kellett adnom. (diesel) július óta használom ennyi idő után kinyirhatom a kuplungot? Nem tartom a lábam rajta, amikor csak váltok szépen engedem fel. Amúgy ezt csak elinduláskor vettem észre hogy magasan fog, menet közbe váltáskor nem veszek észre semmit.

2020. okt. 19. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha csak elindulásnál veszed észre, hogy magasabban fog, az azt jeleni menetet közben rosszul kuplungolsz. De ha esetleg ezt rángatás nélkül, szinte észrevehetetlenűl csinálod, akkor jól váltasz...

Egy elindulással is el lehet rontani, ezért adnak a szerelők kapu garanciát a kuplung tárcsára.

2020. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Menet közben nem rángat.
2020. okt. 19. 10:08
 3/10 anonim ***** válasza:
indulj el vele 4-5x utána pedig egyből szagolj be a motortérbe, váltó felől a kerék ívbe, ha égett vagy fura szagot érzel akkor elégett a tárcsa.
2020. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt kuplungot cseréltünk indulaskor menet közben büdös, égett szag volt a kocsiban, utána egyszer csak beesett a kuplung. Szervíz meg tudta volna javítani de azt mondta előbb utóbb úgyis cserélni kell. Így inkább kicseréltettük kompletten az egészet. De most olyan égett szagot nem érezni.
2020. okt. 19. 10:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kuplungot nagyon hamar szét lehet égetni, nem km és idő függő ez.

Meg mit jelent az hogy nagyon fent fog?

" Egy kis emelkedőn alig akart felhúzni, eddig gáz nélkül felhúzott, most gázt kellett adnom. " Mondjuk ezt se lehet értelmezni.

Emelkedőn ha megy az ember, nem kell hozzá se nyúlni a kuplunghoz.

2020. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elsőbbséget kell ott megadni és ugye megálltam. Úgy értettem hogy nem húzott fel most ahogy szokott.
2020. okt. 19. 10:41
 7/10 A kérdező kommentje:
Basszus már kezdek félni.....elb*sztam
2020. okt. 19. 10:47
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
61%

Milyen kocsi ez?

Mert VW, Seat esetén a kuplungbowden olyan önállítós bigyót tartalmaz, ami tud hülyéskedni, ha mondjuk olajban úszik. És pár más autóban is hasonló a rendszer, de ahol nem ilyen van, ott is lehet benne gixer, főleg, ha valamit xarul raktak össze.

Én mindenképpen megnézetném, mert ennyi idő alatt egy kuplung nem kopik szét, én gyanítom, hogy a kopás-utánállítós résznél van a bibi.


De amúgy tényleg nem teljesen érthető a hibaleírás, ha a kuplung csúszik, akkor hallani, ahogy a motor el tud pörögni, miközben nem húz.


Ott a plusz gázadás nem menti meg a hegymenetet.

És az a kuplungszag bizony jönne.

2020. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez egy Renault scenic 2 2005.

Elnézést de friss jogsis vagyok és nő :D nem mindent értek.

Például ezt

De amúgy tényleg nem teljesen érthető a hibaleírás, ha a kuplung csúszik, akkor hallani, ahogy a motor el tud pörögni, miközben nem húz.

2020. okt. 19. 15:31
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Ha a kuplung csúszik, az azt jelenti, hogy a motor el tud forogni a kuplungtárcsán, nem tudja átadni a komplett nyomatékát, persze eközben hallod, hogy a motor felpörög, anélkül, hogy a kocsi gyorsulna.


Rá kéne nézetni szerelővel, mert a hibaleírás alapján lehet, hogy az emelkedőn gyengélkedésnek semmi köze a kupplunghoz.

2020. okt. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!