Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drága használt autók helyett...

Drága használt autók helyett inkább újat vennétek?

Figyelt kérdés

Sosem fordult volna meg a fejemben még csak szalonautón gondolkodni sem, de gusztustalanul magasak lettek a használt autók árai.


5-6 éves autók amik tetszenek (még csak nem is full felszereltséggel) 4.000.000 körül mozognak, de ugye már nincs rájuk garancia és nem tudhatjuk valóban mennyi km van bennük.


Újonnan 5.600.000 Ft-ért vennénk, de teljesen jó felszereltséggel, 7 év garanciával.


Eredetileg 2,5 Ft-ot szántunk volna autóra... Amíg nem láttuk mennyibe kerülnek.


Tudnánk máshová is tenni azt a 1,5 millió Ft különbözetet, de nehéz szívvel fizetnénk ki 4 milliót egy használt autóért.


Ti hogyan döntenétek?



2020. okt. 21. 11:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én mindíg új autót vettem és ha vennék még ezután is csak újat vennék.

Ha nem lenne annyi pénzem akkor ezt használom addig amíg ki nem esik a kereke.

Nekem sose volt semmi bajom az autókkal, de ha használtan venném akkor nyilván sokat kellene rákölteni és pont ott van akkor is az ember mint az újjal.

Csak a használtnál még az is benne van hogy ki tudja mi lesz a baja , mert vajon miért adták el.

Ezt abból gondolom hogy akit ismerek a kollégákat, rokonságot, mind akkor adta el amikor valami baja volt vagy következett hogy lesz baja.

Persze egy újat is nehéz megvenni és össze rakni a pénzt ha valaki csak a munkából él.

2020. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt kétlem hogy ugyanarról a modellről és felszereltségről van szó amit összehasonlítottál. Ha igen (mert Suzuki vagy Toyota amikből a használt túlárazott) akkor megnéznék más márkától is hasonló kategóriájú autókat.
2020. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék új autót.

Ami most tetszik, használtan 6-7 millió (ami igazán jó lenne az már inkább 9), 4-6 évesen. Már nem gyártják két éve. Azonban ha hasonlóban gondolkoznék újban, akkor kb. 12 milliótól felfelé kell számolni. Na az tényleg sok

2020. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2,5 milliód van és a többi hitel? ha igen akkor én max 1,8 ért vennék használtat a többit meg félretenném arra az esetre ha gond lesz vele.
2020. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"7 év garanciával" azért jól olvassad el a szerződést, mert ezek általában nem teljeskörű garanciák. Pl. 3 év teljes, 7 év átrozsdásodás elleni.


Én egyszer vettem új autót. Nem tagadom, nagyon jó élmény volt. Használni is, mert tudtam, hogy minden jó benne és mindent tudok ami vele történt, így nincs rejtett meglepetés.

De nagyon költséges mulatság ez. Van benne sok rejtett költség, mint a kötelező szervizek (az első ugye nagyon hamar van), a CASCO, a gyárilag kispórolt felszerelések (pl. gumiszőnyeg) és a legdurvább: értékvesztés.


A másik hátrány, hogy az új egyszerűen drága. A következő (és egyben mostani) autóm két évvel idősebb, mint amiről írtam. Az egy Suzuki volt, ez egy Volvo. Annak ellenére, hogy csak két év van közöttük és újonnan majdnem duplája lett volna, minimális ráfizetéssel vettem meg. A két autó közötti különbség meg nagyon érezhető.


Én új autót már csak akkor vennék, ha lenne 8-10 millióm erre a célra. Mivel nincs, maradok a használt piacon.


A helyedben megnézném mit árulnak 2,5 millió körül. Prémium márkák belépő szintű felszereltséggel ellátott autóit ajánlom (minőség megvan, de a sok kütyű, ami tönkre mehet meg nincs). Aztán ráköltesz még max 500 ezret és lesz egy hosszú ideig megbízható, jó autód.

2020. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Jófajta használtat kell venni, állapotra, és lehetőleg alacsony futásút. Akkor nagy és váratlan kiadás nem érhet.


Újat szerintem nem éri meg venni, max. lízingelni pár évig, majd lecserélni tovább folytatva a konstrukciót. Vagy ha legalább 10 évre tervezel vele. Csak épp a mai új autókkal már nem lehet...

2020. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az igényeiteket, de szerintem 2-3 millió forintért bőven találni olyan használt autókat, amik sok évig tenni fogják a dolgukat.

1 millióért is van, de abból inkább a kiskategória, ami játszik, 2-3 milliónál már lehetnek extrább igényeid. Nem félnék sem az életkortól, sem a futásteljesítménytől, ha jót sikerül kifogni.

Nekem 2 db, 10 év feletti japán autóm van, értéküket tekintve a kettő együtt kb 5 millió forint. Az egyik 2, a másik 3 volt. Az egyikben 155, a másikban 200 ezer km. Mindegyikben 1-1 db fényszóróizzó égett ki az elmúlt 3 évben. Meg az egyikben most kellett akkumulátort cserélni. Szerintem vállalható. Az értéktartásuk valóban meglepően jó még ilyen idős korban is, de nem véletlen, hogy a piac magasra árazza be az olyan autókat, amik nem romlanak el.

2020. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az új autók is megdrágultak. Amit két éve Kb. 9 millióért vettem, most 11 fölött lenne ugyan olyan motorral, felszereltséggel.

5,6-ot, ha nem valami alap fapados modell, én sem sokallok egy jó autóért. Én nem elsősorban az ár, hanem a sunnyogások, átverések miatt nem vettem használt kocsit. Meg az ára is rendelkezésre állt, nem vettem fel hitelt, a rá valót sem a kosztpénzből kellett megspórolni, belefért.

2020. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
Leinformált modelnél szervizben alaposan átnezett gépnél nincs baj . Inkább japan vw konszernek és koreaik amik megbizhatók , totalcar nepiteletet tanulmanyozni kell és előtte mindenhol le kell informálni .
2020. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem(csak) ugyanazt az autót nézegettem használtan, mint újonnan. 2 autó tetszene nekem igazán, a Renault Capture és Kadjar. A Capture használtan nem vészes árban, csak sajnos kicsi a 8 hetes kislányunk babakocsijának. (: És rettenetesen gyenge. A Kadjar használtan 4 millió környékén mozog, újonnan már elég húzós, így azt szalonból már kilőttük. :( Suzuki SX4 S-Cross GL+ a kinézett szalonautó.

Én 2,5 környékén kerestem, szépen rászűrve az elvárásaimnak, de egyszerűen annyiért nincsenek csak külföldről behozottak, sok km-esek vagy olyanok, amiket már nem gyártanak (hiába tetszenek) és persze kicsik is.

Nem tudom mostanában nézegettetek-e már használt autókat, de az utóbbi időben ugrott meg az áruk! 3 évvel ezelőtt 2,5-ért teljesen jókat lehetett kapni. :/

2020. okt. 21. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!