Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drága használt autók helyett...

Drága használt autók helyett inkább újat vennétek?

Figyelt kérdés

Sosem fordult volna meg a fejemben még csak szalonautón gondolkodni sem, de gusztustalanul magasak lettek a használt autók árai.


5-6 éves autók amik tetszenek (még csak nem is full felszereltséggel) 4.000.000 körül mozognak, de ugye már nincs rájuk garancia és nem tudhatjuk valóban mennyi km van bennük.


Újonnan 5.600.000 Ft-ért vennénk, de teljesen jó felszereltséggel, 7 év garanciával.


Eredetileg 2,5 Ft-ot szántunk volna autóra... Amíg nem láttuk mennyibe kerülnek.


Tudnánk máshová is tenni azt a 1,5 millió Ft különbözetet, de nehéz szívvel fizetnénk ki 4 milliót egy használt autóért.


Ti hogyan döntenétek?



2020. okt. 21. 11:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

Vennék használtat. 1-2 éves már jelentősen olcsóbb, mint a vadiúj. És az még szinte olyan, mintha új lenne.

De szalonok kiállítási, próbaautóit is jóval olcsóbban meg lehet szerezni.

2020. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A külföldről behozottól nem félnék feltétlenül. És az miért baj, ha nem gyártják már a típust? Az alkatrészellátással nem szokott baj lenni, ha csak nem valami extrém ritka, vagy másik földrészen forgalmazott autót veszel.

Egy 10 év körüli Toyota Versot vagy hasonlót keresnék, 2,5 millióért, 200+ ezer kilométerrel reálisak ezek. Aztán elvinném egy normális szervizbe, hogy csináljanak meg rajta mindent, amit kell. Lehet, hogy otthagynál még 150-200 ezer forintot, de onnantól 2,7 millióból van egy jó autód, aminek ereje is van (ha nem a leggyengébb motorral veszed), tágas és jó is. És megbízható.

2020. okt. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha ez esetleg perspektívát ad: én tavaly 8-ért vettem egy 4 éves autót (újonnan 15), semmi problémám nem volt vele azóta.
2020. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mindent? Az nemigen jön ki 150-200-ból... Vezérlés csere már majdnem 150 ezer. Futómű satöbbi, gumiszett téli vagy nyári, ami éppen nincs, stb. legalább még annyi.
2020. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy reálisan mindent, ami cserére szorulhat. Nekem pl. Honda Jazzem van, 8 évesen vettem, rögtön utána elvittem márkaszervizbe 120 ezres nagyszervizre. Cseréltek benne mindent, amit előírt a gyár, plusz a klímát javították, mert az nem működött. 105 ezer forint volt, ha jól emlékszem. Kérdeztem, hogy mikor kell vezérlést cserélni, emlékszem, ahogy felhúzta a szervizvezető a szemöldökét, és mondta, hogy soha. Láncos motor, az ígéret szerint örök élet, bár nem turbós, és hát nem is egy erőgép.

Nyilván ha komolyabb beavatkozást igényel, többet lehet rákölteni, de ez is egy olyan vétel volt, hogy bementem a kavicsos kereskedésbe, az első autó volt, amit megnéztem, jónak tűnt, megtetszett, a nepper úr nagyon dicsérte (hehe), szervizkönyve megvolt, előző tulajok száma: 1, Olaszországból. Másnap elhoztam, utána pár héttel vittem el a Honda szervizbe, hogy azért nézzenek már rá, meg akkor folytassuk a szervizkönyvet, hogy ha majd eladnám, örüljön neki, aki megveszi, hogy végig leinformálható az autó.

2020. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha lenne 4 millió forintom, akkor egy vadiúj Dacia Sandero-t vennék, kb. 3,2-3,5-ért, a többi pedig megmaradna.
2020. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
Én meg vennék egy 10 éves, sokkal jobb autót, mint a Sandero, 2 millióért, és 2 millióból elmennék egy világ körüli hajóútra inkább.
2020. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
68%
Én a családban sok helyről azt látom és a saját tapasztalatom is az, hogy a legjobb, ha veszel egy újat, akár hitelre és a következő 10-15 évben azt használod. Aztán ha már sok vele a gond, akkor megint új.
2020. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%
Én 1 éves használt autót vettem kevés kilométerrel márkaszervizből. Műszakilag olyan, mint az új, csak 1 millióval olcsóbb, és ezeken még garancia is van.
2020. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
4%
Hitelre sosem vennék autót
2020. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!