Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2014-es Mazda 3 2.0 benzines...

2014-es Mazda 3 2.0 benzines vélemény?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen gondolkozom, hogy a közeljövőben beruházok egy ilyen autóra, még úgy is, hogy ennyi pénzből egy szerényebb, de zsír új autót is vehetnék. Nézegettem is az ajánlatokat, akadnak 100 000-120 000km körülit futottak, vannak dízeles 2.2-es variánsok (persze több kilométerrel) is amik cirka 1 millával olcsóbbak is, így azokon is elgondolkodtam, de ha lehet, nem szeretnék dízelt, hiába olcsóbb jóval. Meg hát, ez a Skyactive motor tényleg nem eszik sokat, szóval a fogyasztás miatt nem nagyon kell aggódnom (kivéve ha rúgom neki, ami azért néha megesik).

Engem leginkább a lehetséges buktatói érdekelnek az autónak. Kifejezetten ebből a benzines változatból összvissz 18db-ot láttam jelenleg a használtautón, szóval nem úgy néz ki, hogy annyira sokan meg akarnának válni tőle a jelenlegi tulajok, de hallottam ezt-azt, hogy nem lesz olcsó, ha javíttatni kell. Például ott van a szervo, ami elektromos és az sem annyira olcsó, meg ugye az örök ellenérv a Mazdák ellen a rozsdásodás, holott ez ugye inkább szériaspecifikus lehet, mintsem gyártóspecifikus, úgy értem ha volt is ilyen, akkor csak-csak észbe kapnak és a későbbi szériákon odafigyelnek erre. Vagy rosszul gondolom?

Ami pedig az alkatrészeket illeti, tényleg drágák? Mert azért ez is számít, de nyilván ha már egy valamire való kategóriában nézelődök, akkor nem ez lesz a perdöntő szempont.

Jó lenne, ha Mazda 3 tulajok írnák le a tapasztalataikat elsősorban, kíváncsi vagyok mennyire megbízható valójában az autó maga, meg hogy mikre kell különösen odafigyelnem.



2020. okt. 22. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Enyem 2015os évjárat így sokat nem tudok mondani idáig 100 százalékig hibamentes . Ja de Mazda 6os


És nem rohad még.

2020. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Biztató, köszi a választ.

Azt azért még hadd kérdezzem meg, hogyan járultál hozzá a rozsdásodás elkerüléséhez? Alvázvédelem, küszöbök, oszlopok stb. védelme, ilyesmiket elvégeztél/elvégeztettél rajta? Vagy ez így ala-nature gyárból legördülve, utókezelés nélkül bírt ennyit nálad?

2020. okt. 24. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán hagyom mert nagyon nem érdekel de szép az alja. Futómű elemen, lengokaron már van festék felholyagosodas ami rozsdara fog utalni de van nálunk céges VW ugyanennyi idős és azon is van.

Szóval nem tudom mikorra rohad szét, de egy biztos , elég strapabíró a gép

2020. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!