Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet e autón teljesítményt...

Lehet e autón teljesítményt növelni szabályosan?

Figyelt kérdés
Ugy halottam lehet kipufogó cserével egy kis pluszt kapni. Ezt hogy kell elkepzelni illetve úgy meg lehet e oldani hogy ne baszogasson a rendőr érte? Rover 200 rol lenne szó 75paripa. A mostani kipufogó csere érett lesz lassan. Nem kell búgjon stb
2020. okt. 22. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szabályosan csak egy lehetőség van, a gázpedál.
2020. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Természetesen lehet, de vigyázz, mert ez egy ördögi kör, a világ összes pénzét el lehet költeni tuningolásra :)


Alapnak nézzük a Te 75 lovas Rover motorodat.


Az a motor kb. 100 lóerős.

De akkor hol vannak a lóerők, kérdezheted?


Először is a szívási ellenállás felemészt mondjuk öt lóerőt.

A kipufogó rendszer ellenállásán elvész a másik öt lóerő.

A motor belső ellenállásán elveszett a következő öt.

És a motor által hajtott segédberendezések, generátor, vízpumpa, olajszivattyú elvisz még tízet.


Tehát ha mondjuk sport légszűrőt teszel fel, hangolt sport kipufogóval, máris nyertél kb. 3-4 lóerőt.

És még magához a motorhoz még nem is nyúltál.


Viszont ha komolyan gondolod a tuningot, akkor szét kell borítani a motort, aztán a lehetőségek szinte végtelenek.

A sport vezérműtengelytől, a sport dugattyúkon át, a felpolírozott be és kiömlőkön keresztül, iridiumos gyertyákkal, megerősített hajtókarokkal, főtengellyel, optimalizálható motorvezérlővel, és akár egy-két turbóval megspékelve 150 lóerőt is könnyedén ki lehet szedni a motorodból.


Itt a határ a motorod teherbírása.

(Egy 1500-as Lada motorból is kihoznak ennyit.)


Viszont akkor már meg kell erősíteni a futóművet, felfüggesztést, fékeket, új váltó kell, stb. stb.


Ezért én azt javasolnám, ha nem akarod a pénzedet kiszórni az ablakon (mint én például :)), vegyél szépen rá egy eredeti gyári új, vagy bontott kipufogót, és elégedj meg azzal a hetvenöt lovacskával :)

2020. okt. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

75 lovas autót nincs értelme tuningolni.

Egyrészt ha nem gyári a kipufogód és nincs lepapírozva, megbüntetnek egy ellenőrzés során, kapsz egy bírságot és még köteleznek, hogy tedd vissza a gyárit. Kérdéses az is, hogy a műszakin átmegy-e, ha nincs csókod.


Amit úgy tudnál változtatni, hogy nem észrevehető a hatóság által, de a kocsid jobban megy, ahhoz pedig már a motorhoz kell nyúlni és nagyobb fokolású vezérműtengelyeket kell betenni, ami egy eleve nem sportos autónál nem is biztos hogy van, ráadásul teljesen más vezérlés is kell hozzá. Ez magával hozza azt, hogy az ECU nem biztos hogy kezelni bírja, és a szívó motor ECU írása lutri és eleve drága.


Egy jó állapotban lévő gyári motor általában motortípustól függően, de 20-30%-os teljesítménynövekedést elbír a gyári alkatrészekkel. Na most a 75 lóerős autód úgy lenne 90-100le. Persze erősebb lenne, de ráköltötték több százezer forintot, és egy 1.4-es Clio legyorsul a francba. :D

2020. okt. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ohh okes. Akkor lehet e olyan hogy a kipufogó más és le lehet papírozni. Hallottam hogy drága de ezt hogy kéne elkepzelni semmi konkrétat nem hallottam. Alapból mennyi lenne a kipufogó? Nehogy mégis belekezdjen az ember 🙂
2020. okt. 23. 08:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapból egy teljes rendszer ~130-150e sima vasból. Rozsdamentesből 300-350e.
2020. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor köszöntem is. Majd ha egyszer nagyon jól megy a sorom akkor beáldozok rá. Sport legszűrő dobna valamit rajta?
2020. okt. 23. 09:19
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy ha mondjuk szánnék rá 150et mit lenne érdemes kezdeni vele?
2020. okt. 23. 09:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Szívónál a sportlégszűrő nem sokat dob magában. 1-4%-al megdobja a csúcsteljesítményt (ami nálad mondjuk jelentene max. 3 lóerőt), viszont mivel a motortérből cserébe beszívná a forró levegőt, ezért bizonyos fordulatszám tartományokban vagy lassabb sebességnél (amikor nem jut be elég hűvös levegő a motortérbe) még rontana is a teljesítményen.
2020. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ha csereérett a kipufogód, akkor azt kellene rendbehozni.
2020. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem. És milyen kipufogó kéne rá? Ugyertem ha nem gyári, hol szerzek hozzá? Valami bolt foglalkozik vele fix beviszem és megmondom neki kéne valami komolyabb cucc? Ha igen hol van ilyen?
2020. okt. 23. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!