Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legegyszerűbb módja egy...

Mi a legegyszerűbb módja egy ilyen autó megvételének?

Figyelt kérdés

Az egyik munkatársam bontóba adná az autóját, mert szét van rohadva az alja.

Nekem viszont kéne pár alkatrész a kocsiból, pl. a komplett belső, meg tartalékba pár karosszériaelemet is eltennék, de aztán nekem sem kell a többi.

Ő úgy adná oda, hogy neki ne legyen már köze hozzá, a roncs sorsát én intézzem majd.

Természetesen nem akarom a nevemre írni mert akkor már nem érné meg, nekem nem kellenek a papírjai sem, de az autó maradékától lehetőleg legálisan szeretnék megválni.

Ilyenkor van valami olyan opció, hogy ő leadja a rendszámot, papírokat, mi írunk egy adásvételi szerűséget hogy legyen róla papírom meg neki is, hogy az enyém a roncs, és amikor már nekem nem kell én azzal a papírral leadhatom egy hivatalos bontóba?

Vagy mi erre a bevett eljárás?



2020. okt. 24. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem lehet, neki lekell adni a bontóba és erről kap igazolást.

Te meg esetleg majd vehetsz belőle alkatrészt.

2020. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Kiszeded ami kell, elszállítod te a bontóba és egy meghatalmazással leadod te.

Persze ilyen kibelezett állapotban majd neked kell fizetned, hogy egyáltalán átvegyék.

2020. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vedd meg tőle olyan áron, mint amit a bontó adna érte. De rendszámmal, forgalmival együtt, és írasd a nevedre. Utána szedd ki, ami kell belőle, és te vonasd ki a forgalomból és add el bontóba.

Ha az átírás így nagyon megdrágítaná azt, amire neked szükséged van, akkor a mostani tulajdonossal együtt menj el, mikor leadja a bontóba, és rögtön jelezd, hogy neked kellene belőle sokminden. A bontósok meg csak örülni fognak neki, hogy amint pénzt adtak érte, máris visszajön annak nagy része.

2020. okt. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legális módja nincs, pont azért, hogy az ilyen zugbontós szemétgyártást elkerülje a világ.

Két lehetőséged, van, kiszeded belőle ami kell, a maradékot elviszitek a bontóba. Ezeket után valószínűleg nem fog a bontó pénzt adni érte. Kifizeted a bontónak ami kell, hogy a roncsért cserébe megkapjátok a bontási igazolást, aztán a gaver kivonatja forgalomból.

Másik lehetőség ugyanez, csak előtte a nevedre íratod.


A fekete megoldásokat nem írom le újra, párszor már kiveséztük itt.

2020. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Legális módja nincs, pont azért, hogy az ilyen zugbontós szemétgyártást elkerülje a világ."


Pontosan így lesz a zugbontós szemétgyártás, moréknek továbbadás, erődszélén szétdobálni a műanyagokat, évtizedekig a kertben rohasztani stb...


Amúgy meg akkor már sokkal egyszerűbb ha kiszedem ami kell, és fizetek a bontósnak, hogy átvegye, mintsem az, hogy ő szabjon árakat.

Szóval ő fizet nekem 20-at, hogy átvette, aztán 50-ért kiárul nekem alkatrészeket hurrá, de jól járt.

Ehhez képest lehetne azt is, hogy én kiveszem ami nekem kell, és én fizetek neki egy 20-ast, hogy átvegye.


Amúgy az autó névre írása már átlépné azt az árat amit érnek a benne lévő alkatrészek. (mármint ami nekem kell)

2020. okt. 25. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:

A rézbőrűek törvényen kívül állnak.

Viszont az udvar végén rohadó autókat és az ilyen hulladékgyártást amire te készülsz, pont így lehet felszámolni.


A pontos összegeket nyilván nem tudjuk, mert konkrétumokat nem írtál.

A hivatalos bontó nem egy jótékonysági szervezet, baromi sok mindennek meg kell felenie, és így ki kell termelnie a működési költségeket. Nyilván hasznot akar csinálni mindenből. Tehát, ha te odaviszel egy roncsot, amiből hiányoznak a még használható elemek, akkor az neki csak plusz munka, bevétel nélkül. Ha olyan autót adsz le, amiből tud pénzt csinálni, akkor még kaphatsz is érte pénzt. Teli van az ország bontókkal, facebookon is szoktak hirdetni, hogy házhoz mennek az autóért és intézik a papírozást is. Hívj fel párat, hogy mennyit adnának a hiányos autóért.

2020. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!