Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a legegyszerűbbe...

Hogyan tudnám a legegyszerűbben rendezni az autó papírjait?

Figyelt kérdés
Adott egy opel astra személygépkocsi ami az apám autója ,de legalább 1 éve nincs használva .Lejárt a műszaki vizsgája ,a biztosítása megszűnt díjnemfizetés miatt legalább 1 éve .Most szeretném helyrehozni ezt az autót és használni pár évig .Ha jól tudom ha apám nevén futna az autó komoly biztosítási díj hátralékot kéne fizetni és egy új műszaki vizsga .Ha üzembentartóra átiratom az én nevemre , kötök rá egy biztosítást a saját nevemre és le műszakíztatom akkor okés lenne a dolog ? Vagy kiszámlázzák nekem mint új üzembentartó a régi elmaradott biztosítási dijjakat ? Illetve nemtudom pontosan a sorrendet .Ahhoz hogy üzembentartóra áttudjam íratni érvényes műszaki vizsga kell vagy elég csak egy biztosítást kötni ? A műszaki vizsgának köze van a biztosításhoz ? Vagy még apám neve alatt kéne le müszakiztatni ?

2017. okt. 23. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Forgalomból ideiglenesen kivont gépjárművet lehet újra forgalomba helyeztetni, véglegesen kivontat nem.

A leírásodból a lényeg nem derült ki, ha ideiglenesen van kivonva a forgalomból, akkor megoldható, de költséges.

Okmányiroda, önkormányzat, szerviz, vizsga állomás.

Hosszú ideig egy helyben veszteglő autónál szerviz költségekkel is számolni kell(ene), pláne műszaki előtt, igaz ott nem nézik meg, hogy a motorban milyen az olaj, károsanyag kibocsátás, fékek, lengés csillapítók, gumik állapota, stb.

A dokumentációs költségek üzembentartói szerződéssel sem ingyenesek.

2017. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kiitos ***** válasza:
Úgy ahogyan írtad üzembentartó leszel és az elmaradt biztosítási díjat nem kell befizetni. Műszakiztatni mindenképpen kell, ezzel nem lehet így csalni mint a kötelező biztosítással.
2017. okt. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!