Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad ugy megfordulni hogy...

Szabad ugy megfordulni hogy balra egy behajtani tilosbutra fordulok, de nem lepem at a tabla vonalat, majd jobbra tolatva visszakanyarodok s utana megyek tovabb a masik iranyba?

Figyelt kérdés
2020. okt. 25. 17:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%

Úgy látom, hajthatatlan vagy. Akkor meg minek kérdezel. A bizalmi elv nem ismerős?

Nos, ha az egyirányú utca, akkor a a te szemszögedből kell lennie balra kanyarodni tilos táblának. Az egyben a megfordulást is tiltja. Kötelező haladási irány tábla is van ott. Megint csak a te szemszögedből nézve ez vagy olyan, amelyik csak egyenes továbbhaladást enged meg, vagy olyan, amelyik egyenes vagy jobbra irányokat.

Ez megint csak tiltja a balra kanyarodást, önmagában is.

A szemből érkezőknél pedig ugyanezek, csak fordítva. Jobbra kanyarodni tilos, illetve kötelező haladási irány egyenesen, egyenesen vagy jobbra.

Ha van tőled jobbra is utca, az ott autózó látja a behajtani tilos táblát, és neki is van kötelező haladási irány táblája, vagy csak balra, vagy csak jobbra, vagy balra vagy jobbra.

Ezekből az következik, hogy senkinek sem kell azzal számolnia, hogy te ott meg fogsz fordulni.

A mögötted jövő sem érti, miért állsz meg, tartod fel balra indexelve, amikor arra semmiképpen sem mehetnél.

2020. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Itt egy olyan tabla feltetlen jelen levesere alapozzatok a valaszt, ami nem minden esetben van kint.
2020. okt. 26. 09:28
 13/25 anonim ***** válasza:
64%
De, minden esetben. Ha ellopták volna, vagy legyen igazad, ki sem teszik, akkor is tilos megfordulni.
2020. okt. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére hiába kértük, nem tudsz egy olyan kereszteződést mutatni, ahol hiányzik az állítólagos tábla
2020. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"14/14 anonim ***** válasza:

Ennek ellenére hiába kértük, nem tudsz egy olyan kereszteződést mutatni, ahol hiányzik az állítólagos tábla"


Rendkívül ritkán előfordulhat. Én pár éve olyanba futottam bele, hogy egy egyirányú utcába mentem be rossz irányból. Semmiféle tábla nem volt. Behajtani tilos, kanyarodni tilos, kötelező haladási irány. Egyik sem.

Az ott várakozó autók is mindkét irányban álltak.

Nem értettem mi az ökölrázás, káromkodás oka. Amikor a kereszteződéshez értem, és a tükörben hátra néztem, akkor láttam az egyirányú utca táblát.

Ez egy lakótelepi piac mögötti rövidke szervizút volt. A kérdező aligha ilyen helyen akarna forgolódni.

2020. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%
#10 De basszus, mi tökömet csinálsz, ha te állsz ott balos indexxel, melletted nem feltétlen férnek el akik mögötted vannak, az egyirányú út végében pedig egymás mellett két autó, egyik jobbra, másik balra húzôdva teljesen kidugva a kocsi orrát hogy belássák a kereszteződèst? Ez még a jobbik eset, mert ha mâs nincs, tovább mész egyenesen.
2020. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Pedig ha nincs tabla akkor az csak olyan hely lehet, ahol nincs tabla.
2020. okt. 26. 09:54
 18/25 A kérdező kommentje:
16: az en kocsimon pl. van hatramenet is. Amit irsz ahhoz hasonlo megeshet olyan ketiranyu utcaban is ahol az egyik oldalon parkolnak igy csak egy auto fer el kozlekedes kozben. Raádasul ez meg gyakoribb is annal, hogy hianyzik egy tabla.
2020. okt. 26. 09:57
 19/25 A kérdező kommentje:
14-es bocs hogy nem ugortam be az autoba es mentem el hosszu hetvegen hogy egy fotot keszitsek neked.
2020. okt. 26. 09:58
 20/25 anonim ***** válasza:

#15: Igen, előfordulhat, mert az út kezelője is hibázhat természetesen. Ahogy az egyszeri sofőr is elnézheti, és nem tűnik fel neki a tábla, úgy elmegy mellette. De nem ez az általános.


#17: És miért is nem mutatod meg google utcaképen azt a helyet?

2020. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!